Skandal w Ligue 1!

0
4
Brak przerw w meczach Premier League z powodu Ramadanu. (zdjęcie: Actu Ligue 1, x)

Rozpoczął się święty miesiąc Ramadan dla wyznawców islamu i we francuskiej Ligue 1 wybuchła nowa kontrowersja.

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. W tym okresie muzułmanie nie mogą między innymi spożywać pokarmów, a także pić jakichkolwiek napojów, nawet wody. Tradycyjnie spożywane są tylko dwa posiłki w ciągu doby – suhur przed świtem oraz iftar po zmierzchu.

W obecnym roku ramadan rozpoczął się w niedzielę 10 marca i potrwa do wtorku 9 kwietnia. W tym czasie zostanie rozegranych wiele prestiżowych meczów piłkarskich.

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, Ligue 1 zakazała wstrzymywania meczów, aby umożliwić osobom tej wiary spożywanie posiłków. Z drugiej strony angielska Premier League i Bundesliga zezwalają na takie przerwy.

CZYTAJ: Piłkarz Man United wyjaśnia, dlaczego dezaktywował swoje konta w mediach społecznościowych

Francuska Federacja Piłki Nożnej (FFF) nie wyraża zgody na przerwę podczas Ramadanu w meczach Ligue 1!

Ligue 1 opiera swoje stanowisko na artykule 1 ust. 1 swojego statutu: „W czasie konkursów lub imprez organizowanych na terytorium Federacji lub w związku z nią zabrania się: jakichkolwiek wystąpień lub demonstracji o charakterze politycznym, ideowym, religijnym lub związkowym, jakiekolwiek noszenie znaków lub ubrań rzekomo wyrażających przynależność polityczną, filozoficzną, religijną lub związkową.”

CZYTAJ: Pomocnik, za którego Man United zapłacił ponad 60 milionów, wznowił treningi

W mistrzostwach Francji uczestniczy wielu przedstawicieli krajów afrykańskich wyznających islam.