Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Rasnovie

0
59
Żyła i Kubacki; z laurami po zwycięstwie w konkursie duetów w Lake Placid; zdjęcie z: Szczecinskie24; Twitter

Znamy już nazwiska skoczków, którzy wystartują w zawodach Pucharu Świata w Rasnovie. W kadrze znalazło się czterech zawodników: Jan Habdas, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Maciej Kot.

Tuż po zawodach w Lake Placid trener polskich skoczków, Thomas Thurnbichler poinformował, że ci, którzy są brani pod uwagę do składu na Mistrzostwa śŚwiata w Planicy, opuszczą kolejny weekend Pucharu Świata. Najlepsi zostaną w Polsce i będą trenować.

Zobacz także: Bayern Monachium lepszy od Paris Saint-Germain w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

Tym samym jasne stało się, że w Rumunii skakać nie będą, drugi zawodnik Klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki, oraz: Piotr Żyła i Kamil Stoch, który z uwagi na słabe wyniki nie poleciał z kadrą także do Stanów Zjednoczonych. Zabraknie także Pawła Wąska oraz prezentującego ostatnio wysoką formę Aleksandra Zniszczoła.

Przeczytaj jeszcze: AC Milan zwycięża na San Siro drużynę Tottenhamu

Ostatecznie w Rasnovie zaprezentują się Jan Habdas i Tomasz Pilch, którzy startowali w Lake Placid, a także Maciej Kot i Kacper Juroszek, który w weekend dwukrotnie stanął na podium w zawodach FIS CUP.

Myślę, że nikogo nie powinien dziwić fakt że w Rasnovie zabraknie także Thurnbichlera, który w tym czasie trenował będzie z najlepszymi kadrowiczami. Zbliżają się Mistrzostwa Świata i ta impreza jest dla naszej kadry priorytetem. Dodatkowo pozostali skoczkowie mają dobrą okazję do pokazania się. Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych.