Skoki narciarskie bez kibiców

0
252

Skijumping.pl informuje, że niemiecka część Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się bez udziału publiczności. To efekt zaostrzonych restrykcji w czasach pandemii koronawirusa.

Niestety, niemiecka część 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się bez kibiców. Skoczkowie będą skakać przy pustych trybunach.

Przedstawiciele obiektu w Oberstdorfie poinformowali, że kibice nie będą mogli na żywo oglądać skoków. Fani nie zostaną wpuszczeni też w Garmisch-Partenkirchen.

„Pusty stadion na starcie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Niestety, po ponownym zaostrzeniu restrykcji w Bawarii, na starcie Turnieju Czterech Skoczni i FIS Tour de Ski na stadionie nie mogą być obecni widzowie. Nabywcy biletów automatycznie otrzymują zwrot pieniędzy” – taki komunikat pojawił się na profilu Audi Arena Oberstdorf.

– Nowe regulacje nie pozostawiają pola manewru. Mieliśmy gotowy plan, ale zawody w skokach są traktowane jak każdy inny profesjonalny sport – powiedział Florian Stern, sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie. Jego wypowiedź cytuje Piotr Bąk, dziennikarz z portalu Skijumping.pl.

Jeśli w przeciągu trzech tygodni nastąpi poluzowanie restrykcji, jest szansa, że ograniczona ilość fanów będzie mogła pojawić się na trybunach. Nie wiadomo także, jakie ograniczenia będą obowiązywać podczas konkursów w Austrii.

29 grudnia, w Oberstdorfie, rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Prestiżowa impreza, z której Polacy mają mnóstwo świetnych wspomnień.

Czytaj: 3 grudnia 1977 roku w Wiśle urodziny obchodził Adam Małysz. Wszystkiego najlepszego!