Skoki narciarskie na trzech kontynentach

0
87
Adam Małysz, 4 luty 2001 roku w Willingen, zdjęcie z: Pasmo Skoków; Twitter

Czy powiększy się szanowne grono skoczków narciarskich, którzy wygrywali konkursy Pucharów Świata na trzech kontynentach?

ktualnie do tego szanownego grona zalicza się: Adam Małysz, Gregor Schlierenzauer, Matti Nykaenen, Jens Weissflog, Martin Schmitt, Ernst Vettori, Dieter Thoma, Primoż Ulaga, Horst Bulau, Armin Kogler, Ari-Pekka Nikkola, Jan Boklov.

Czytaj także: Znamy skład kadry polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lake Placid

Istnieją szanse, że grono to ulegnie powiększeniu w najbliższy weekend. Do Lake Placid przybędzie ośmiu zawodników, którzy już wygrali w Europie oraz Azji: Simon Ammann, Ryoyu Kobayashi, Peter Prevc Stefan Kraft, Yukiya Sato, Andreas Wellinger, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Karl Geiger.

Przeczytaj jeszcze: Frankowski na szczycie ligi francuskiej

Przypomnijmy, że znaczna część uczestników Pucharu Świata przebywa już w Lake Placid, gdzie na sobotę i niedzielę zaplanowano dwa konkursy indywidualne oraz jedne zawody duetów. To będą pierwsze zmagania Pucharu Świata w USA od 19 lat i pierwsze na kontynencie amerykańskim od 14 i przedolimpijskiej rywalizacji w Whistler.

Dla dawnych pokoleń skoczków wyprawy do Stanów Zjednoczonych były czymś cyklicznym. Współcześni liderzy klasyfikacji w ostatnich latach nie jeździli za ocean.

Z nadzieją czekamy na dobre skoki, dobre warunki atmosferyczne i ciekawy konkurs. Trzymajmy kciuki za biało – czerwonych.