Skoki narciarskie: skład reprezentacji Polski na sezon 2020/21

0
605
Zdjęcie: Twitter

Już dzisiaj w Wiśle rusza rywalizacja o Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021. Będzie to dość dziwny i ekscytujący sezon, z dwoma mistrzostwami świata. W jakiej formie są Polacy? Stoch podobno jest w znakomitej formie, a pozytywnie zaskoczyć ma nas Klemens Murańska.

Doleżal jest bardzo zadowolony z pracy wszystkich podopiecznych.

– Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Żeby powiedzieć dokładnie, to musiałbym popatrzeć jeszcze raz w analizy, ale sam profesor Harald Pernitsch powiedział, że nie byliśmy lepiej przygotowani fizycznie – powiedział Doleżal podczas wywiadu dla portalu sport.pl

Kogo będziemy podziwiać w drużynie Biało-Czerwonych? Poniżej przedstawiamy podopiecznych Michala Doleżala.

1. Kamil Stoch

Zdjęcie: Twitter

– Kamil jest bardzo zmotywowany w tym roku. Mogę też powiedzieć, że nie wiem, czy był kiedyś lepiej przygotowany fizycznie do sezonu. Dla mnie to, co on zrobił w tych przygotowaniach, to było jakieś 110 procent – mówił trener polskiej kadry podczas wywiadu dla portalu sport.pl.

Jeśli Stoch powtórzy wyczyn z poprzedniego sezonu i trzykrotnie triumfuje w zawodach Pucharu Świata, zrówna się z Adamem Małyszem.

– Gdybać oczywiście można, ale jest to jak najbardziej możliwe. Gdy widuję się z kolegami ze skoczni, to mówią, że Kamil nadal jest w wysokiej formie, utrzymuje wysoki poziom i wygląda na to, że rekord jest do pobicia. Gdybym miał postawić pieniądze, powiedziałbym, że to wydarzy się już w tym sezonie – przyznał były skoczek i trener, Krystian Długopolski na łamach portalu sportowefakty.wp.pl

2. Piotr Żyła

Zdjęcie: Twitter

Piotr Żyła o przygotowaniach do nowego sezonu: „Skupiam się na tym, co mam do zrobienia. Cały czas pracujemy nad tymi samymi elementami. Na świecie dużo się zmienia, w skokach wszystko po staremu”.

3. Dawid Kubacki

Zdjęcie: Twitter

Najważniejsze jest to, że mimo pandemii sezon rusza. Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz – przyznaje w rozmowie z Eurosport.pl Dawid Kubacki.

4. Stefan Hula

Zdjęcie: Twitter

– Pytałem siebie, czy ja na pewno jeszcze dłużej dam radę tak funkcjonować – w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” powiedział Stefan Hula. Brązowy medalista olimpijski z Pjongczangu przyznał, że po fatalnym ubiegłym sezonie myślał o zakończeniu kariery.

5. Maciej Kot

Zdjęcie: Twitter

19 lutego 2018 roku w Pjongczangu znalazł się w składzie polskiej ekipy, która sięgnęła po historyczny, brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich w drużynie.

6. Jakub Wolny

Zdjęcie: Twitter

Rekord życiowy: 237,5 metra, Planica (23.03.2019)

7. Klemens Murańka

Zdjęcie: Twitter

Klemens Murańka określany był mianem „złotego dziecka” polskich skoków. Już jako dziecko bowiem odnosił międzynarodowe sukcesy. W latach 2005 i 2006 dwukrotnie został nieoficjalnym mistrzem świata dzieci podczas zawodów rozgrywanych w Garmisch-Partenkirchen. Przez kilka lat uznawany był za najlepszego skoczka na świecie z rocznika 1994.

Rekord życiowy: 221,5 metra, Planica (20.03.2015)

8. Paweł Wąsek

Zdjęcie: Twitter

Rekord życiowy: 182,5 metra, Vikersund (15.03.2019)

9. Tomasz Pilch

Zdjęcie: Facebook

Ma dopiero 20 lat i ogromne możliwości ku temu, aby napisać imponującą własną historię i nie być postrzeganym już jako „siostrzeniec Adama Małysza”.

10. Aleksander Zniszczoł

Zdjęcie: Facebook

Swoje pierwsze w życiu zwycięstwo na skoczni odniósł w grudniu 2004 roku, wygrywając konkurs z cyklu Święty Mikołaj w Goleszowie na skoczni K-30. W sezonach 2005/06 i 2006/07 był triumfatorem klasyfikacji generalnej Lotos Cup. Zdobywając pierwsze punkty Pucharu Świata, od razu wskoczył do czołowej dziesiątki zawodów. Na Wielkiej Krokwi w 2012 roku zajął 9. miejsce.

Rekord życiowy: 213 metrów, Bad Mitterndorf (09.01.2015)

11. Andrzej Stękała

 

Zdjęcie: Facebook

Rekord życiowy: 235 metrów, Vikersund (14.02.2016)

12. Kacper Juroszek

Zdjęcie: Twitter

Najmłodszy zawodnik kadry narodowej. Ma dopiero 19 lat. W wewnętrznym teście reprezentacji wypadł słabiej od Jarosława Krzaka i nie zobaczymy go na inauguracji w Wiśle.

13. Jarosław Krzak

Zdjęcie: Facebook

20-letni Jarosław Krzak już w ten weekend zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata w skokach w Wiśle.

Bardzo się cieszę. W końcu mam szansę wystartować w zawodach najwyższej rangi. Staram się nie zakładać konkretnych miejsc, które chciałbym osiągnąć. Po pierwsze trzeba przejść przez kwalifikacje. Jeśli będę myśleć, że chcę coś osiągnąć na zawodach, zazwyczaj jest tak, że to później nie wychodzi – powiedział Jarosław Krzak na łamach portalu sport.interia.pl

Rekord życiowy: 126,5 metra – Zakopane 2018

Czytaj: Puchar Świata w Wiśle: startuje kolejny sezon w skokach!