Skoki narciarskie znikną z TVP! Wielka rewolucja w polskiej telewizji

0
284
Kamil Stoch. Zdjęcie: Twitter/TVP Sport

Czekają nas duże zmiany. Nowy sezon zmagań w Pucharze Świata w skokach narciarskich nie obejrzymy w TVP, ale w TVN!

Zimą w każdym polskim domu ogląda się skoki narciarskie. Sukcesy polskich skoczków oglądały regularnie miliony kibiców. Zawsze w niedzielę siadało się całą rodziną przed telewizorem, aby oglądać skoki Małysza, a teraz Stocha.

Od tegorocznego sezonu, aby obejrzeć skoki Stocha, Żyły, Kubackiego i innych reprezentantów Polski trzeba będzie włączyć TVN.

Czytaj: 12-letni Kamil Stoch o… medalu olimpijskim. Musicie to zobaczyć!

To właśnie TVN Discovery Group nabył prawa do pokazywania skoków. To duża zmiana, ponieważ od wielu, wielu lat transmisje zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich można było oglądać na kanałach TVP i w Eurosporcie.

– W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, którego cytuje portal wirtualnemedia.pl.

Wszystkie skoki będą transmitowane w TVN. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji turnieje PŚ, mistrzostw świata w skokach i biegach narciarskich z udziałem polskich zawodników jako ważne społecznie wydarzenia sportowe muszą być pokazywane w darmowym kanale. W ostatnich sezonach można je było oglądać w kanałach Telewizji Polskiej, na mocy sublicencji od Discovery. Od nadchodzącego sezonu to się zmieni.

Dzięki przedłużonej umowie na antenie Eurosportu dostępne będą nie tylko konkursy w skokach narciarskich, ale także z łyżwiarstwa, biathlonu, narciarstwie alpejskim i kilku innych zimowych dyscyplin sportowych. Będzie je można oglądać także w platformie player.pl.

– Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin – komentuje Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Tegoroczny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 19 listopada. W TVN dostępne będą wszystkie konkursy oprócz tych rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem.