Skromne zwycięstwo Manchesteru United nad Brentford

0
26
Marcus Rashford błaga, aby zakończyć spekulacje na temat jego przyszłości w Manchesterze United. (zdjęcie: Statman Dave, X)

Manchester United – Brentford 1:0. Czerwone Diabły wygrywają u siebie i zajmuje czwarte miejsce w Premier League.

Szef United Erik Ten Hag był zadowolony z ich reakcji na porażkę z Newcastle. Holender widział poprawę mentalności w meczu z Brentford.

Erik ten Hag wezwał Manchester United, aby stał się bezbłędny i odzyskał kontrolę nad swoimi aspiracjami do Ligi Mistrzów.

Bramka Marcusa Rashforda wystarczyła do pokonania Brentford. Byo to pierwsze zwycięstwo United w Premier League od 19 lutego.

„W niedzielę brakowało pasji i chęci, a my przekroczyliśmy granicę” – powiedział Ten Hag.

Zobacz jeszcze: Tuchel wzywa władze Bayernu do letniego transferu

„Kiedy tracisz koncentrację, mogą zdarzyć się błędy. Chcemy grać jak maszyna i nie popełniać błędów. Popełniliśmy jeden błąd i na szczęście oni na tym nie skorzystali”.

„Nie jesteśmy tam, gdzie chcę. Niedziela była nie do przyjęcia. To nie jest United, nie nasze standardy. Istnieje pewna mentalność i kiedy jeden lub dwóch graczy nie może tego wnieść, masz problem”.

„Musieliśmy się odbić i to zrobiliśmy. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki graliśmy w pierwszej połowie, przeciwko bardzo trudnemu przeciwnikowi – szczególnie przeciwko czołowym zespołom”.

Trener Brentford, Frank, stwierdził w trakcie przygotowań, że spodziewa się, że podróż na Old Trafford będzie najtrudniejszym zadaniem Brentford w tym sezonie.

Przeczytaj także: Kiedy nie zabijesz Madrytu, oni zabiją ciebie

Zapytany, czy tak się stało, menedżer odpowiedział: „Prosta odpowiedź brzmi: nie. To dobry obraz tego, jak daleko zaszliśmy. Jesteśmy rozczarowani, co jest szalone – graliśmy z Manchesterem United.

„Musimy czasem przypominać sobie, kim jesteśmy i co zrobiliśmy. Były dwie rzeczy: nie wykorzystaliśmy największej szansy w meczu i nie osiągnęliśmy naszego najwyższego poziomu”.