Sky Sports: Arsenal gotowy do podpisania kontraktu z jednym z byłych faworytów Ten Haga

0
26
Mikel Arteta wychwala „niewiarygodnego” pomocnika Arsenalu po zwycięstwie nad Liverpoolem. (zdjęcie: arsenal, twitter)

Wraz z odejściem Nagelsmanna z Bayernu i energicznym i żądnym zemsty Thomasem Tuchelem w Monachium, u giganta Bundesligi szykują się duże zmiany. Dla byłej gwiazdy Ajaxu nie ma większego znaczenia, kto pełni rolę trenera.

Ryan Gravenberch został sprowadzony do Bayernu Monachium z dużymi oczekiwaniami. Te jednak nie zostały spełnione i Gravenberch po przeprowadzce do Bayernu jest tylko rezerwowym. Ze sporadycznymi występami od tego lata, 20-latek wyszedł w zeszłym tygodniu i powiedział, że rozważa szukanie nowego klubu, aby zwiększyć swój czas gry.

CZYTAJ: Włoskie media: Klub Premier League oferuje 50 mln euro plus zawodnika reprezentacji za Vlahovicia

Mierzący 1,90 metra środkowy pomocnik opuścił Ajax z solidnymi 103 meczami za sobą pod wodzą Erika ten Haga. Debiut w pierwszej drużynie Ajaxu miał miejsce w 2018 roku. Gravenberch grał jako najmłodszy zawodnik klubu (16 lat, 130 dni) w Eredivisie.

Teraz niemiecki Sky Sports donosi, że Arsenal uważnie śledzi 20-latka i przygotowuje się do sprowadzenia pomocnika do Anglii. Według niemieckich mediów negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale mogą stać się istotne.

CZYTAJ: Dean Smith w końcu wrócił do Premier League

Mikel Arteta ma niezwykle dobre osiągnięcia w nakłanianiu 20-latków do występów na najwyższym poziomie i nie tylko. Ryan Gravenberch może być istotnym transferem, jeśli Arsenal się na to zdecyduje – zwłaszcza, że Tuchel w Holendrze nie pokłada nadziei.