Sky Sports: Ogromne zainteresowanie zawodnikiem Bodø/Glimt w Bundeslidze

0
44
Kjetil Knutsen dba o to, by jego zawodnikom poświęcano wystarczająco dużo uwagi za granicą.

Borussia Dortmund wśród klubów obserwujących pomocnika Bodø/Glimt, Hugo Vetlesena.

Mówi się, że Borussia Dortmund i kilka innych klubów Bundesligi rozważa transfer pomocnika Bodø/Glimt, Hugo Vetlesena.

Czytaj: Man United ma na oku nowego bramkarza

Ponieważ Jude Bellingham stoi w obliczu niepewnej przyszłości, a Mahmoud Dahoud ma odejść na zasadzie darmowego transferu pod koniec sezonu, Borussia Dortmund prawdopodobnie będzie chciała latem wzmocnić swoje szeregi pomocników. Borussia Dortmund jest powiązana z transferem pomocnika Bodø/Glimt, Hugo Vetlesen, który cieszy się imponującym sezonem w Norwegii.

Według Sky Sport, wiele klubów Bundesligi obserwuje Vetlesena. Oprócz Borussii Dortmund, są to Union Berlin, Hertha Berlin, VfL Bochum i VfB Stuttgart. Wszyscy walczą w wyścigu o podpis 22-latka.

Stuttgart chciał go pozyskać również w styczniowym okienku transferowym, ale ostatecznie nie doszło do żadnego ruchu.

Hugo Vetlesen, który zadebiutował w reprezentacji Norwegii w listopadzie, w zeszłym tygodniu podpisał przedłużenie kontraktu z Bodø/Glimt do 2025 roku. Tak więc okaże się, ile prawdy jest w zainteresowaniu Borussii Dortmund jego podpisem. Jego poprzednia umowa wygasała wraz z końcem sezonu.

Vetlesen strzelił 16 bramek i asystował przy kolejnych 12 w 29 występach Eliteserien dla Bodø/Glimt w zeszłym roku. Jest przede wszystkim środkowym pomocnikiem, ale jest również zdolny do gry w ofensywie i na skrzydle.

Czytaj: Manchester United nie przedłuża kontraktu z napastnikiem

W ostatnich miesiącach Borussia Dortmund była łączona z transferami wielu pomocników, w tym Mohammeda Kudusa z Ajaxu, Daichi Kamada z Eintrachtu Frankfurt i Ellyesa Skhiri z FC Köln.