Sky Sports: Ralph Hasenhüttl jest zdecydowanym faworytem do pracy trenerskiej

0
42
Hoffenheim będzie miało nowego trenera (foto: saints, twitter)

Podczas gdy Leeds walczy o to, by nie awansować do Championship w przyszłym sezonie, a w tym tygodniu klub zwolnił Jesse’ego Marscha, intensywnie pracuje się nad podobną sytuacją w Bundeslidze.

Hoffenheim odesłał trenera André Breitenreitera w tym tygodniu po sobotniej porażce 5:2 z Bochum. To postawiło Hoffenheim w takiej samej sytuacji w tabeli jak Leeds, tuż nad strefą spadkową. Trener sprowadzony został latem z FC Zürich, po sześciu meczach Hoffenheim zajmował obiecujące 4. miejsce w tabeli Bundesligi. Potem zdobyli 7 punktów w 13 meczach.

Czytaj: Pierwszy mężczyzna odrzucił pracę w Leeds

Według niemieckiego Sky Sports, Ralph Hasenhüttl awansował jako faworyt do tej pracy. Austriak prowadził Southampton od grudnia 2018 roku i rozegrał solidne 173 mecze, zanim zakończył mecz z Saints w listopadzie 2022 roku. Były trener RB Leipzig miał niesamowitą umiejętność stawienia czoła zadaniu, w którym Southampton pod wodzą Austriaka odniósł zaskakujące zwycięstwa nad czołowymi klubami, przegrywając 0:9 z Leicester.

Według Sky Sports, Hoffenheim przyćmił trenera doświadczeniem zdobytym zarówno w Bundeslidze, jak i najtrudniejszej lidze świata.

Czytaj: Zdecydowane stanowisko Nike w stosunku do Masona Greenwooda