Sobota i niedziela na skoczni w Engelbergu

0
694
Kamil Stoch we wspaniałym stylu wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Engelbergu.

Niedzielny konkurs w Engelbergu, w przeciwieństwie do sobotniego nie przyniósł polskim kibicom wiele radości.

W czołowej trzydziestce konkursu mieliśmy tylko dwóch naszych reprezentantów. Po pierwszej serii wydawać się mogło, że Kamil Stoch będzie walczył o miejsce na podium, jednak skończył na dziewiątym miejscu.

Sam Kamil tak skomentował swój występ

Czułem, że moje skoki nie były na takim poziomie, jak wczoraj. Z drugiej strony nie będę narzekał, bo miejsce w dziesiątce po dobrym weekendzie jest w porządku – przyznał Stoch.

– Moje skoki były dobre, bardzo dobre; nie było jednak już takiej dobrej energii, jak wczoraj. Uważam jednak, że przez weekend wykonałem tu dobrą pracę i jestem zadowolony.

– Wszystko jest na dobrej drodze, czuję się bardzo dobrze. Cała praca, którą włożyłem w ostatnich miesiącach, teraz owocuje. Oczywiście w dalszym ciągu muszę mieć się na baczności, ale moje skoki tutaj były bardzo dobre i dały mi dużo radości. To bardzo dobry weekend.

Na 25 miejscu, podobnie jak w sobotę, konkurs zakończył Stefan Hula.

Co na temat naszych skoków powiedział dyrektor sportowy PZN Adam Małysz?

– Nie ma co oszukiwać, w niedzielne skoki chłopcy nie byli tym, co reprezentują. Czegoś wciąż brakuje. Widać to raz, gdy jest świetnie, a raz gorzej. Tym razem myślę, że Stoch zasługiwał na pochwałę, ponieważ skoczył naprawdę przyzwoicie. W drugiej próbie miał pecha i jego punkty zostały odjęte. Trudno walczyć o dostęp do odległości w takich warunkach. 

Podsumowując starty polskich skoczków w Engelbergu kibice powinni być zadowoleni. Kamil Stoch na dobre rozpoczął sezon zwyciężając w sobotnich zawodach. Brawo Kamil!

W niedzielę nie dopisało nam szczęście i było trochę gorzej.

Dziękujemy panowie i trzymamy za Was kciuki. Niedługo kolejne zawody i wielkie emocje. Kto wygra tym razem? Na którym miejscu będzie Kamil Stoch i reszta naszych skoczków?

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Latający Ronaldo – gol piłkarza zrobił furorę!

Czytaj: NOWOCZESNE BRAMKI ABC NA LOTNISKU ŁAWICA