Sommer doskonale sobie radzi w bramce Interu Mediolan

0
4
Yann Sommer dobrze sobie radzi w Interze Mediolan; zdjęcie: EuroFoot: Twitter

Po zaledwie pół roku Yann Sommer opuścił Bayern i dołączył do Interu Mediolan. Bramkarz wspominał teraz swój czas spędzony z mistrzami Niemiec.

„To dało mojej karierze jeszcze więcej emocji, więcej wyzwań” – powiedział SRF w związku z decyzjami o opuszczeniu zimą swojego wieloletniego klubu Borussia Mönchengladbach dla FC Bayern.

Przeprowadzka do czołowego klubu z Monachium była „zupełnie nowym doświadczeniem” dla Szwajcara. Sommer opisał swój czas w FC Bayern jako „bardzo cenny i udany”.

Przeczytaj: Żółta Łódź Podwodna z nowym trenerem na pokładzie

Jednak Sommer był często krytykowany przez Bayern. Trener reprezentacji Szwajcarii Murat Yakin wysunął ostatnio poważne zarzuty. „Yann został przeciągnięty przez procę. Nie zasłużył na to. Stał się ofiarą mechanizmu, który ma miejsce tylko w Bayernie – grzmiał w „Sport1”.

Nieco później Yakin uściślił swoje wypowiedzi i wyjaśnił „Bild”: „Dla mnie nie chodzi o sposób, w jaki Bayern radzi sobie z piłkarzem lub, w tym przypadku, naszym bramkarzem, ale o to, jak bardzo gracz Bayernu jest w centrum uwagi mediów, ekspertów i opinii publicznej. Szczególnie piłkarze FC Bayernu są narażeni na ten mechanizm.

W Interze sytuacja Sommera była inna niż w FC Bayern. „Przyszedłem do klubu jako numer 1” – powiedział 34-latek, dodając: „Inter czekał na mnie, uczucie między nami są dobre. Mediolan to wspaniałe miasto i czuję się bardzo komfortowo w klubie.

Po podpisaniu kontraktu odbyły się duże dyskusje i wiele spekulacji na temat tego, czy Sommer został podpisany w celu długoterminowego zastąpienia Manuela Neuera w bramce.

Sommer podpisał kontrakt z klubem Serie A do czerwca 2026 roku. W pierwszych trzech meczach nowego sezonu bramkarz nie stracił gola.

Przeczytaj: Arsenal potwierdza pożegnanie Pepe