Sprzedaje jednego z najlepszych bramkarzy Premier League

0
36
David Raya szykuje się do hitowego transferu

Hiszpański bramkarz David Raya był częścią awansu do Brentford po tym, jak został sprowadzony z Blackburn latem 2019 roku. Nie tylko doświadczył awansu do Premier League, ale także został uznany za jednego z najlepszych bramkarzy na wyspie.

Pod przywództwem menedżera Thomasa Franka, Brentford ugruntował swoją pozycję w górnej połowie tabeli bez uszczerbku finansowego klubu. W kontekście Premier League ostrożnie podchodzą do swoich pensji, co znalazło odzwierciedlenie również w przedłużeniu umowy 27-letniego bramkarza.

Czytaj: Klopp zaatakuje środek pola rywali z Premier League

Brentford zapłacił Blackburn 3,35 miliona euro za Raya, a w przypadku sprzedaży tego lata może liczyć na dziesięciokrotność tej kwoty.

W 2019 roku David Raya podpisał czteroletnią umowę o wartości 1,3 miliona funtów rocznie, przy czym zarówno Tottenham, jak i Chelsea uważnie monitorują sytuację, są gotowi zapłacić znacznie więcej. Fabrizio Romano informuje, że piłkarz odrzucił już dwie oferty nowego kontraktu, a teraz szykuje się na przeprowadzkę.

Czytaj: Thomas Müller z Bayernu Monachium porównuje Leo Messiego do Cristiano Ronaldo

Jak informuje Fabrizio Romano, w grę wchodzi jeden z najbardziej hitowych transferów, a kluby pomału zaczynają zbierać informacje potrzebne do złożenia formalnych propozycji.

Wszystko wskazuje na to, że David Raya zostanie sprzedany tego lata.