Srebro dla Polki podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal!

0
630
Iza Marcisz z TRZEMA medalami MŚJ! Zdjęcie: Twitter

Izabela Marcisz zdobyła trzeci medal podczas mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich w Oberwiesenthal! 19-letnia zawodniczka zdobyła srebrny medal na 15 km stylem dowolnym.

Złoto na 15 km stylem dowolnym wywalczyła Norweżka Helene Marie Fossesholm. Marcisz do końca walczyła o drugie miejsce z Łotyszką Patriciją Eiduką oraz Szwajcarką Siri Wigger. Ostatecznie to Polka zdobyła wicemistrzostwo świata, a brąz przypadł w udziale Wigger.

Marcisz ostatecznie była wolniejsza od triumfatorki o 1.09,3. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Siri Wigger – 1.10,6 straty.

To już trzeci medal Marcisz na mistrzostwach świata w niemieckim Oberwiesenthal. Wcześniej Polka zdobyła srebro w sprincie stylem dowolnym oraz brąz w biegu na 5 km w „klasyku”.

Poza Marcisz w biegu na 15 km brały udział trzy inne Polki. Monika Skinder zajęła 23. miejsce, 42. była Magdalena Kobielusz, a 45. Karolina Kukuczka.

Polski Związek Narciarski tak odniósł się do występu Marcisz – Wspaniały bieg Izabeli Marcisz! Nasza reprezentantka wywalczyła trzeci medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal i dzisiaj została wicemistrzynią w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną.

Gratulacje dla Izabeli Marcisz. Trzymamy kciuki za naszą młodą zawodniczkę.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Turniej Czterech Skoczni Kobiet w sezonie 2020/2021?