Stracił cierpliwość do legendy Roma, Daniele De Rossiego

0
28
Daniele De Rossi od pewnego czasu jest trenerem AS Romy i radzi sobie naprawdę dobrze.

Prawdę mówiąc, włoski klub Serie B, Spal, nie jest znany z cierpliwości wobec swoich menedżerów. Zaledwie 4 miesiące temu, czyli 17 meczów temu, zaczął się koniec legendy Roma, Daniele De Rossiego. W ostatnim dniu okienka zimowego Spal sprowadził bez klubu Radja Nainggolana.

De Rossi z pewnością nie jest też idealnym menedżerem, Spal był pierwszym klubem, którym kierował, a jedyną pracą trenerską, jaką wykonywał wcześniej, był asystent w reprezentacji Włoch.

Czytaj: Football-Insider: Pociąg Arsenalu odjechał

Radja Nainggolan, który jest dobrym przyjacielem i byłym kolegą z drużyny Daniele De Rossiego w Rzymie, został sprowadzony, aby wzmocnić zespół, który ma wiele oczywistych słabości. Chociaż przyczynił się do poprawy zespołu, niewiele to pomogło.

Radja Nainggolan strzelił gola w swoim debiutanckim meczu 4 lutego przeciwko Bari, ale niewiele to pomogło, ten mecz również zakończył się porażką 3:4.

Strzałki skierowały się w dół po Nowym Roku, coś co zaczęło się doskonale, zamieniło się w katastrofę. Trzy bliskie porażki w Serie B i 18. miejsce to zbyt wiele dla szefów klubu.

Prezes Spal, Joe Tacopina, rozpoczął już rozmowy z następcą. Jeśli Massimo Oddo zgodzi się na ofertę, którą włoska prasa uważa za złożoną, De Rossi zostanie zwolniony.

Daniele De Rossi przejął stery w Spal 11 października, a następnie podpisał kontrakt, który obowiązuje do lata 2024 roku.

Czytaj: Liverpool przerywa złą passę i wygrywa z Evertonem

Spal, który jest przedostatni w Serie B, zmierzy się w sobotę z Como, Sky Sports uważa, że ​​​​będzie to ostatni mecz dla De Rossi, niezależnie od wyniku.

Luigi Di Biagio, który został zwolniony 12 sierpnia 2020 roku, prowadził Spal przez 184 dni.

Pasquale Marino, który został zwolniony 16 marca 2021 roku, prowadził Spal przez 216 dni.

Massimo Rastelli, który został zwolniony 30 czerwca 2021 roku, prowadził Spal przez 106 dni.

Pep Clotet, który został zwolniony 5 stycznia 2022 roku, prowadził Spal przez 187 dni.

Roberto Venturato, który został zwolniony 9 października 2022 roku, prowadził Spal przez 277 dni.

W chwili pisania tego tekstu Daniele De Rossi prowadził Spal przez 125 dni.