Stuttgart znalazł następcę swojego głównego zawodnika

0
0
Niemiecki klub interesuje się najlepszym strzelcem Eredivisie. (zdjęcie: Hellas Football, x)

Wygląda na to, że Stuttgart przyzwyczaił się już do tego, że nie może zatrzymać w drużynie swojego głównego strzelca Serhou Guirassy’ego i zaczął szukać następcy.

Jak donosi Matteo Moretto, srebrny medalista Bundesligi zidentyfikował nowego napastnika w lidze holenderskiej, a mianowicie w AZ Alkmaar. Następcą Guirassy’ego może zostać napastnik drużyny z Alkmaar, Vangelis Pavlidis. W kontrakcie 25-letniego Greka przewidziana jest klauzula w wysokości 17,5 mln euro.

Pavlidis w tym sezonie strzelił 33 gole i zanotował sześć asyst w 46 meczach dla AZ Alkmaar. W meczach Eredivisie, Grek zdobywa bramki co 104 minuty, co prezentuje się naprawdę nieźle.

Niemiecki futbol nie jest Grekowi obcy, gdyż do akademii Bochum przeniósł się w 2015 roku i do 2019 roku należał do niemieckiego klubu. Następnie przeniósł się do Willem II Tilburg, a latem 2021 roku został kupiony przez AZ Alkmaar za 2,5 mln euro.

CZYTAJ: Vincent Kompany trafi do Bayernu Monachium? Zabawna reakcja Uliego Hoeneßa

Przypominamy, że z ostatnich doniesień wynika, że głównym pretendentem do pozyskania Guirassiego jest Borussia Dortmund.

Borussia Dortmund zamierza wzmocnić pozycję napastnika jedną z głównych gwiazd obecnego sezonu Bundesligi. Klub rozpoczął negocjacje w sprawie podpisania kontraktu z napastnikiem Stuttgartu Serhou Guirassym, który w tym sezonie strzelił 28 goli w 29 meczach Bundesligi.

CZYTAJ: Tuchel ma tylko dwie opcje zatrudnienia w Premier League nadchodzącego lata