Superliga wraca z nowymi planami!

0
68
Prezes klubu Perez

Mówi się, że Real Madryt, Barcelona i Juventus skontaktowały się z ponad 50 klubami w nadziei na rozpoczęcie nowego europejskiego turnieju.

Nowa Super Liga została uruchomiona, aby zastąpić Ligę Mistrzów i będzie zawierała od 60 do 80 drużyn.

Europejska Superliga ujawniła dziś, że chce wystartować z nową wersją projektu, który dwa lata temu spotkał się z ogromnym sprzeciwem. Liga, w której będzie od 60 do 80 drużyn bez stałych członków i minimum 14 meczów na klub.

Zostało to ogłoszone w różnych europejskich gazetach przez A22, siostrzaną firmę Super League (ESL) z siedzibą w Madrycie, podczas gdy Real Madryt, Barcelona i Juventus kontynuują walkę z UEFA.

Czytaj: Liderzy ligi Arsenal mają wielkie plany na lato

A22 twierdzi, że nowy projekt to efekt szczegółowych rozmów z klubami z całej Europy na temat problemów finansowych, z jakimi się borykają. W ostatnich miesiącach A22 i ESL skupiły się na bogactwie Premier League, jej dominacji na rynku transferowym i wpływie, jaki ma ona na inne ligi europejskie z mniej lukratywnymi umowami telewizyjnymi.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat składu pierwotnych 60-80 drużyn ani tego, jak stracą miejsce w proponowanych rozgrywkach, aby zrobić miejsce dla nowych klubów.

Koniecznie musisz przeczytać: Guardiola nigdy nie chciał Haalanda

Oryginalna ESL, w kwietniu 2021 roku, spotkała się z dużą krytyką za oferowanie stałego członkostwa swoim klubom założycielskim, z których sześć pochodziło z Premier League: dwa kluby z Manchesteru, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Tottenham Hotspur.

Format proponowanej nowej Superligi był utrzymywany w tajemnicy przez Real, Barcelonę i Juventus. Prezes Florentino Perez twierdził wcześniej, że kluby, które nie biorą udziału w europejskich rozgrywkach, otrzymają większe wypłaty solidarnościowe, a różnice między biednymi i bogatymi zostaną zmniejszone.