Świątek w czwartej rundzie Indian Wells

0
40
Iga Świątek; zdjęcie: ANUeuropejka: Twitter

Iga Świątek powalczy w czwartej rundzie Indian Wells dzięki zwycięstwu nad Kanadyjką Biancą Andreescu z wynikiem 6:3, 7:6.

Mimo znacznej różnicy w rankingu WTA mecz od początku był wyrównany. Kanadyjka przełamała Świątek już w pierwszym secie, ale w kolejnym straciła przewagę.

Czytaj: Iga z nagrodą WTA Zawodniczki Roku

Kanadyjka była w stanie uzyskać początkową przewagę przełamując serwis Świątek w pierwszym secie, ale nie była w stanie jej utrzymać w kolejnym.

Najlepsza tenisista świata była gwiazdą pierwszej partii, a szósta okazała się decydującym punktem zwrotnym. Polka przełamała się po raz drugi i uzyskała dwumeczowe prowadzenie. Jej przeciwniczka nie potrafiła się pozbierać i po 53 minutach w secie było 1:0.

Następny set wcale nie był łatwiejszy. Choć zaczęło się obiecująco od przełomu, Andreescu wróciła do swojej dobrej gry i zdominowała kort.

Nic więc dziwnego, że potem znowu nastąpił słaby moment Igi i losy drugiego seta rozstrzygnął tie-break. W tie-breaku nie było zbyt wielu emocji, gdyż Kanadyjka nie była w stanie przeciwstawić się rozpędzonej Polce. Ostatecznie Iga wygrała w dwie godziny i osiem minut.

Czytaj: Tak ukraińska królowa tenisa protestuje przeciwko wojnie

Kolejną przeciwniczką Świątek będzie Emma Raducanu.

Iga Świątek – Bianca Andreescu 2-0 (6-3, 7-6)