Świetny mecz Jana Bednarka dla Southampton

0
38
Jan Bednarek, wyróżniony po ostatniej kolejce Premier League; zdjęcie: Transfery Piłkarskie: Twitter

W ostatnim meczu Southampton nieoczekiwanie pokonał na wyjeździe Chelsea 1:0, a jednym z najlepszych piłkarzy na murawie był Jan Bednarek.

Polski obrońca został doceniony przez BBC Sport. Anglicy umieścili go w jedenastce 24 kolejki Premier League.

The Blues w tym spotkaniu mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Jedyną bramkę pod koniec pierwszej połowy zdobył James Ward-Prowse, który zapewnił swojej ekipie zwycięstwo.

Zobacz jeszcze: Szymon Marciniak poprowadzi Superpuchar Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Z kolei Bednarek skutecznie zatrzymywał akcje przeciwników.

To zaowocowało miejscem dla Bednarka i jego kolegi w najlepszej jedenastce tygodnia Premier League według BBC Sport. Znalazł się wśród chociażby Keylora Navasa, Virgila van Dijka, Jorginho czy Marcusa Rashforda.

Przeczytaj także: Czy Loris Karius odzyska dobre imię i zdobędzie szacunek kibiców?

Bednarek po słabszym okresie zaczyna wracać do swojej optymalnej dyspozycji. Rozegrał trzeci mecz z rzędu w Premier League.

Sytuacja Southamptonu w tabeli wygląda niestety naprawdę źle. Po ponad połowie sezonu Święci zajmują ostatnie miejsce i mają na swoim koncie tylko 18 pkt. Do bezpiecznej strefy brakuje im trzech punktów. Walka o utrzymanie może toczyć się do ostatniej kolejki.

W następnej kolejce Southampton zagra na wyjeździe z Leeds, przedostatnią drużyną w tabeli. Może to być kluczowe spotkanie w kontekście utrzymania. Zwłaszcza jeśli Święci wygrają.