Świetny start Adrianny Sułek. Dwa rekordy życiowe mimo kontuzji!

0
132
Polka zachwyca wszystkich! Źródło: Twitter

Adrianna Sułek musi mierzyć się z kontuzją, ale i tak zachwyca formą i wynikami. Polska siedmioboistka na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce pobiła dzisiaj rekord życiowy w skoku w dal i wskoczyła na drugie miejsce w rywalizacji.

Adrianna Sułek to kolejna Polka, która zawzięcie walczy o medal podczas mistrzostw w Monachium. Niestety, pojawiły się u niej problemy, ponieważ Polka zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego, którego nabawiła się podczas treningu. Po startach w środę uplasowała się na czwartym miejscu, ale dzisiejszy świetny skok w dal zagwarantował jej drugie miejsce.

Sułek nie zaczęła dobrze, ponieważ spaliła dwie pierwsze próby. Za to trzeci skok był świetny, z wynikiem 6,55 metra, dzięki czemu Polka pobiła swój rekord życiowy i wskoczyła na drugie miejsce. Sułek bardzo się cieszyła. „Mocna psycha. Nie bałam się ani chwili” – napisała tuż po starcie.

W drugiej grupie startujących świetnie skoczyła Paulina Ligarska, z wynikiem 6,00 m i zajęła trzecie miejsce w tej konkurencji.

W całej rywalizacji Sułek zajmuje drugie miejsce. Ma na koncie 4838 pkt i ustępuje tylko Bejgijce Nafissatou Thiam, która ma 99 pkt przewagi. O 11:36 Sułek wystartowała w rzucie oszczepem. I w tej kategorii Polka także pobiła swój życiowy rekord!

Dwa rekordy życiowe Adrianny Sułek

Sułek w rzucie oszczepem zaczęła spokojnie, ale zakończyła fenomenalnie. W pierwszej próbie Polka rzuciła ponad 40,39. W drugiej próbie Sułek poprawiła się na 41.61. Jednak w swojej ostatniej próbie Polka rzuciła 42,86 m, co było jej kolejnym rekordem życiowym, pobitym na tym czempionacie! To naprawdę niesamowite, jak zmagająca się z bólem i kontuzją zawodniczka potrafiła zmobilizować się walcząc o medal mistrzostw Europy.

Przed biegiem na 800 metrów Sułek jest zatem na trzeciej pozycji, za Thiam i Szwajcarką Annik Kaelin, ale walka o srebrny medal jest jak najbardziej realna. Bieg odbędzie się dzisiaj około godziny 21:55. Trzymamy kciuki!