Szef zespołu Formuły 1 zainwestuje w Manchester United?

0
4
Toto Wolff zainwestuje w Manchester United? (zdjęcie: United & Everything Football, X)

Toto Wolff, dyrektor generalny i szef zespołu Formuły 1, bada możliwość przyłączenia się do oferty Sir Jima Ratcliffe’a dotyczącej zakupu udziałów w Manchesterze United.

Jego majątek po raz pierwszy przekroczył poziom 1 mld dolarów na początku 2023 roku. Świetnie mówi po polsku, bo jego matka pochodzi spod Częstochowy. Czy Toto Wolff po sukcesach w F1 spróbuje podbić piłkę nożną?

Toto Wolff, austriacki dyrektor generalny i szef zespołu Formuły 1, podjął rozmowy z Sir Jimem Ratcliffe’em na temat potencjalnego zakupu udziałów w Manchesterze United. Ratcliffe, założyciel Ineos Group i właściciel jednej trzeciej udziałów Mercedesa F1, wyraził zainteresowanie nabyciem 25% udziałów w Manchesterze United od rodziny Glazerów.

CZYTAJ: Sir Jim Ratcliffe zainwestuje 300 milionów dolarów w Manchester United

Wolff, który dzieli z Ineos Group równą własność Mercedesa F1, ujawnił, że on i Ratcliffe omawiali możliwości, ale podkreślił, że jakakolwiek inwestycja w Manchester United pozostaje odległą perspektywą. Choć Ratcliffe dąży do zapewnienia kontroli nad działalnością klubu związanego z piłką nożną, potencjalna transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

Dyrektor generalny Mercedes-AMG Petronas F1, Toto Wolff: „Gdybym czuł, że mogę wnieść swój wkład, rozważyłbym dołączenie do Sira Jima Ratcliffe’a w Manchesterze United”.

Toto Wolff, znany ze swoich sukcesów zarówno w technologii, jak i sportach motorowych, wyraził szacunek dla Ratcliffe’a i ich silnego wzajemnego zaufania. Chociaż jakiekolwiek zaangażowanie w Manchester United jest obecnie odległe, zainteresowanie Wolffa konkurencyjnością Premier League w połączeniu z jego osobistymi relacjami z Ratcliffe’em i dyrektorem generalnym Mercedes-Benz Olą Källeniusem sugeruje, że może rozważyć przyłączenie się do oferty w przyszłości.

Perspektywa Wolffa, Ratcliffe’a i innych osób zjednoczenia się jako potencjalni interesariusze w Manchesterze United dodaje intrygującą warstwę do ciągłego rozwoju sytuacji wokół własności klubu. Ponieważ negocjacje wciąż trwają, przyszłość Manchesteru United może ulec znaczącej transformacji, ponieważ nowi inwestorzy będą chcieli odegrać rolę w kształtowaniu klubu.

CZYTAJ: Czy piłkarz Man United ponownie połączy siły z Cristiano Ronaldo?

To potencjalne partnerstwo obiecuje wprowadzenie świeżych perspektyw i zasobów do jednego z najbardziej kultowych klubów piłkarskich na świecie, wywołując ekscytację zarówno wśród fanów, jak i zainteresowanych stron.