Szeroko otwiera drzwi dla Zlatana

0
60
Ibrahimović jednak zostanie w Serie A? Berlusconi może odegrać ważną rolę. (zdjęcie: zlatan, twitter)

41-letni Ibrahimović wrócił do gry dla AC Milan dwa tygodnie temu po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Trener reprezentacji otwiera się na powrót Ibrahimovića.

Janne Andersson uważa, że ​​Zlatan Ibrahimović reprezentuje wielką wartość, nawet jeśli nie może rozegrać pełnego meczu.

Czytaj: Tottenham został wyeliminowany z Ligi Mistrzów po kolejnym nieinspirującym występie przeciwko AC Milan

Pod koniec lutego Zlatan wrócił do reprezentacji Szwecji. Piłkarz wrócił na boisko w AC Milan, grając przeciwko Atalanta i Fiorentina. Ponieważ zbliżają się mecze eliminacji do Mistrzostw Europy przeciwko Belgii i Azerbejdżanowi (24 i 27 marca), drzwi dla super-piłkarza pozostają otwarte.

W każdym razie selekcjoner Janne Andersson nie ma nic przeciwko temu, żeby gwiazda futbolu znalazła się na liście, kiedy ogłosi skład reprezentacji, która w środę zmierzy się z Belgią i Azerbejdżanem w eliminacjach mistrzostw Europy.

„W środę przekonacie się, czy jest z nami, czy nie” – powiedział trener reprezentacji w podcaście Lundh, który jest wydawany przez Fotbollskanalen.

Janne Andersson zwraca uwagę, że wcześniej stwierdził, że jeśli Zlatan Ibrahimović jest zdrowy, to może reprezentować wielką wartość dla drużyny narodowej.

„Wyrazem tego jest między innymi wielkie zaangażowanie i przywództwo, jakie wykazywał na poprzednich spotkaniach reprezentacji” – powiedział trener reprezentacji.

Może wiele dodać

Tak naprawdę Zlatan Ibrahimović nie musi grać od początku w meczach międzynarodowych, aby dostać bilet do kadry narodowej.

„Nawet jeśli nie gra przez długi czas, myślę, że może wiele wnieść” – mówi Janne Andersson.

Czytaj: Mason Mount z solidnymi żądaniami płacowymi

Zlatan Ibrahimović zadebiutował w reprezentacji już w 2001 roku, kiedy miał 19 lat. Wcześniej wycofał się z reprezentacji, ale powrócił w 2021 roku po pięcioletniej przerwie.

Wystąpił w żółtej koszulce 121 razy i strzelił 62 gole w szwedzkiej drużynie.

Ostatni międzynarodowy mecz rozegrał pod koniec marca ubiegłego roku, zanim trafił pod nóż około dwa miesiące później z powodu kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry do niedawna.

Jego kontrakt z AC Milan wygasa wraz z końcem sezonu.