Szok! Przejście z Realu Madryt do Barcelony

0
38
Marco Asensio

Rzadko zdarza się, aby ktoś odbywał podróż między Realem Madryt a Barceloną, ale według FootballTransfers właśnie tak się stanie. 

To lato będzie bardzo ważne dla Barcelony. Ich obecna sytuacja finansowa oznacza, że konieczne będą odejścia, aby spełnić przepisy La Liga przed następnym sezonem.

Jednak działacze klubu chcą wykorzystać dotychczasowe sukcesy tego sezonu, ponieważ chcą wrócić do europejskiej elity w nadchodzących latach. Aby to zrobić, konieczne będą wzmocnienia, z naciskiem na wzmocnienie określonych obszarów pierwszego zespołu Xaviego Hernandeza.

Ponieważ finanse sieją spustoszenie, darmowe transfery będą celem Barcelony, która chce podpisać kontrakty z graczami bez pogarszania ich sytuacji. Krążyły pogłoski o transferach Ilkaya Gundogana z Manchesteru City i Roberto Firmino z Liverpoolu, ale cele zostały również zidentyfikowane bliżej domu.

Jednym z nazwisk, które pojawiło się w ostatnich tygodniach jako szokujący ruch, jest Marco Asensio z Realu Madryt. 27-latkowi skończy się kontrakt z Los Blancos tego lata i piłkarz podobno odrzucił pierwszą ofertę przedłużenia klubu.

Na początku tego tygodnia poinformowano, że Asensio był skłonny wysłuchać oferty kontraktu z Barcelony, gdy chce zaplanować następny sezon, a teraz FootballTransfers oświadczyło, że Asensio „dołączy” tego lata do Blaugrany, a Raphinha ma zostać sprzedany.

Czytaj: Wraz z przybyciem Marco Asensio, Raphinha może zostać sprzedany

Barcelona planuje zaoszczędzić 250 milionów euro poprzez cięcia kosztów, aby mieć swobodę wykonywania jakichkolwiek ruchów tego lata. Raphinha, którego można sprzedać za pół miliarda, bynajmniej nie jest zainteresowany sprzedażą, ale jednocześnie chce grać w piłkę.

To trochę niezrozumiałe, że Marco Asensio i Real Madryt nie są w stanie dojść do porozumienia. Jest on w klubie, odkąd ściągnęli go z Majorki w 2014 roku. Zanotował ponad 260 meczów i strzelił 56 bramek, w tym jedną w sobotnim wygranym 3:1 z Espanyolem.

Przybycie Asensio, sprzedaż Raphina

Raphinha po raz pierwszy przybył z Leeds latem 2022 roku i walczył o osiągnięcie wyżyn, których chciała od niego Barca, chociaż jego występy od czasu mistrzostw świata oznaczają ogromną poprawę.

Jednak z punktu widzenia Barcelony, trudności finansowe tego klubu oznaczają, że sprzedaż 26-latka jest potencjalnie opłacalnym przedsięwzięciem, zwłaszcza że jego notowania pozostają wysokie w Premier League po ponad dwóch sezonach spędzonych na Elland Road.

Czytaj: Premier League: Ligowa czołówka walczy o gwiazdę Fulham