Szokująca wiadomość: Wykluczony z rynku transferowego!

0
35
Kompany; zdjęcie: Burnley: Twitter

Burnley został ukarany przez English Football League natychmiastowym zakazem rejestrowania nowych graczy.

Drużyna prowadzona przez Vincenta Kompany’ego, Burnley potwierdziła na swojej stronie internetowej, że EFL nałożyła na nią zakaz transferowy ze skutkiem natychmiastowym. Mówi się, że powodem jest powolność Burnley w wysyłaniu rachunków i informacji finansowych do EFL. Klub nie przedstawił w wyznaczonym terminie sprawozdania finansowego.

Czytaj: Nicola Zalewski strzela pierwszego gola dla AS Romy

„Chcielibyśmy podzielić się z naszymi kibicami rozczarowującą wiadomością na temat tego, że EFL nakłada na klub natychmiastowe embargo transferowe” – tak zaczęło Burnley w swoim komunikacie.

„Uważamy, że przejrzystość w tych sprawach jest najważniejsza i chcemy wyjaśnić, dlaczego tak się stało.”

„W naszych wysiłkach zmierzających do ulepszenia i rozwoju Burnley Football Club, podjęliśmy decyzję o zmianie naszych audytorów w listopadzie, a zmiana zajęła więcej czasu, niż się spodziewaliśmy” – napisano z Burnley.

„Możemy potwierdzić, że dostarczyliśmy projekty kont i informacje finansowe do Klubowej Jednostki Sprawozdawczości Finansowej EFL i nadal prowadzimy regularny dialog z tą jednostką, aby zapewnić przejrzystość, a także gotowość do udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania.”

„Wierzymy, że EFL nie będzie miał problemu ze szczegółami naszych kont poza ich spóźnionym przesłaniem. W pełni rozumiemy i popieramy ich stanowisko oraz wysiłki zmierzające do ukarania każdego klubu, który nie przestrzega któregokolwiek z przepisów.”

„Zarówno klub, jak i nasi nowi audytorzy są przekonani, że można to szybko rozwiązać i mamy nadzieję, że nasze zgłoszenie zostanie złożone w przyszłym miesiącu, kiedy to embargo zostanie zniesione. Jeszcze raz pragniemy zapewnić kibiców, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na ciągły sukces i rozwój zespołu w miarę czynionych przez niego postępów” – czytamy w komunikacie.

Czytaj: Wraz z przybyciem Marco Asensio, Raphinha może zostać sprzedany

Wtedy przekonamy się, czy Vincent Kompany wejdzie do Premier League w przyszłym sezonie bez wzmocnień.