Strona główna Tenis Szokujące chwile na ATP Miami! Nicola Kuhn padł na kort w konwulsjach.

Szokujące chwile na ATP Miami! Nicola Kuhn padł na kort w konwulsjach.

0

W meczu I rundy turnieju ATP 1000 w Miami wszystko szło po myśli 19-letniego Nicola Kuhna. Reprezentujący Hiszpanię tenisista był o krok od wyrzucenia z rozgrywek Mishy Zvereva. Wszystko zmieniło się, gdy w 3. secie Kuhn padł w konwulsjach na kort.

Zajmujący 75 miejsce w rankingu singlistów Misha Zverev był zdecydowanym faworytem spotkania. Kibice i komentatorzy sportowi zaczęli więc mocno przecierać oczy ze zdumienia, gdy Nicola Kuhn, zawodnik trzeciej setki rankingu, najpierw pewnie wygrał pierwszego seta, a w kolejnym miał piłki meczowe przy stanie 5:2 w gemach. Mecz się jednak nie skończył. Misha Zverev obronił osiem meczboli i wygrał ostatecznie seta 7:5. W trzeciej partii spotkania doszło do sytuacji, która pogrzebała szanse Kuhna na zwycięstwo. W czwartym gemie seta broniąc przełamania, ciało reprezentanta Hiszpanii odmówiło posłuszeństwa. Co gorsze, do zdarzenia doszło w dniu urodzin sportowca.

Kuhn padł bezwładnie na kort. Tenisista przez dłuższą chwilę leżał twarzą do ziemi, wijąc się w konwulsjach. Dostał drgawek, ale nie stracił przytomności. Szybko znaleźli się przy zawodniku medycy. Niestety pomimo ich interwencji Kuhn nie był w stanie kontynuować spotkania. Tenisista zszedł z kortu przy pomocy medyków. Opuszczając stadion, w dalszym ciągu miał zesztywniałą lewą nogę, której nie był w stanie w żaden sposób zgiąć.