Szymon Marciniak poprowadzi Superpuchar Zjednoczonych Emiratów Arabskich

0
41
Szymon Marciniak; zdjęcie: Okiem Wiślaków: Twitter

Szymon Marciniak jest rozchwytywany na całym świecie po fantastycznym finale Mistrzostw Świata w Katarze. Polski sędzia w sobotę poprowadzi kolejny niezwykle ważny mecz, tym razem w Azji. Czeka go starcie o Superpuchar Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Dubaju.

Przypomnijmy, że w grudniu Szymon Marciniak poprowadził finał Mistrzostw Świata, w którym Argentyna pokonała Francję po rzutach karnych. Polak i jego zespół spisali się fantastycznie.

Zobacz jeszcze: Pech Borussii Dortmund przed rewanżem z Chelsea w Lidze Mistrzów

Dzięki temu nasz arbiter zyskał uznanie na całym świecie i od niedawna dostaje propozycję prowadzenia ważnych spotkań poza granicami polski. Tym razem uda się do Dubaju, gdzie będzie arbitrem finału Superpucharu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Spotkanie finałowe Superpucharu Zjednoczonych Emiratów Arabskich pomiędzy Al-Ain a Al-Sharjah zaplanowano na sobotę, 25 lutego.
Z tego powodu Szymon Marciniak opuści 22 kolejkę ekstraklasy i uda się do Dubaju razem z asystentami Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem.

Przeczytaj także: Plan medalowy na Mistrzostwa w Planicy

Warto przypomnieć, że po mistrzostwach świata w Katarze Marciniak i jego ekipa prowadzili już trzy spotkania poza granicami Polski.

Chodzi o: 1/8 finału Pucharu Cypru pomiędzy Arisem Limassol a APOEL-em Nikozja, półfinałowe starcie o Superpuchar Arabii Saudyjskiej oraz hit ligi egipskiej pomiędzy Al-Ahly a Pyramids FC. Teraz czeka ich wspominany finał Superpucharu ZEA.