Tammy Abraham pobił rekord w ostatnim meczu sezonu ligowego

0
233
Tammy Abraham pobił rekord 21 goli Batistuty i Montelli w swoim debiutanckim sezonie w Romie. Źródło: Twitter

Tammy Abraham zakończył wspaniały pierwszy sezon ligowy we Włoszech, gdy pobił rekord Serie A dla Anglika, gdy Roma pokonała Torino.

Abraham rzucił Premier League, aby przenieść się do Serie A zeszłego lata, kiedy przeniósł się z Chelsea, aby dołączyć do drużyny Jose Mourinho, w transakcji wartej 34 miliony funtów.

Thomas Tuchel zrezygnował z Abrahama w pierwszej jedenastce, kiedy przejął Franka Lamparda w styczniu 2021 roku, i nie był nawet w składzie na finał Ligi Mistrzów.

Czytaj: Billy Sharp: Mężczyzna przyznał się do ataku na piłkarza pod koniec meczu

Jednak w tym sezonie Abraham udowodnił, że podjął słuszną decyzję o dołączeniu do Romy, kiedy mógł przenieść się do Arsenalu.

W piątek Roma zakończyła swój ostatni mecz w lidze, wygrywając 3:0 z Torino, potwierdzając swoje miejsce w pierwszej szóstce i miejsce w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Abraham strzelił dwa gole, a jego drugi gol, z rzutu karnego, zwiększył jego liczbę bramek do 17, pokonując rekord liczby bramek w jednym sezonie Serie A dla Anglika.

Poprzedni rekord należał do Gerry’ego Hitchensa, który zdobył 16 bramek dla Interu Mediolan w 1962 roku, a tacy jak Luther Blissett, Jay Bothroyd, Trevor Francis, David Platt i Mark Hateley nigdy nie byli w stanie go pobić.

Co więcej, tylko Rodolfo Volk strzelił więcej goli w debiutanckim sezonie Serie A z Romą, Volk strzelił 21 goli w sezonie 1929/30.

Przemawiając po meczu, 24-latek mówił o swojej miłości do klubu, mówiąc: „Zakochałem się w tym klubie pierwszego dnia i zawsze zamierzam jak najlepiej pomóc drużynie w realizacji moich celów i podczas asyst.”

„To był dla mnie dobry rok. Chciałbym na tym bazować i mam nadzieję, że uda nam się zakończyć z trofeum i będzie to idealny rok”.

Podopieczni Mourinho zmierzą się z  Feyenoord w pierwszym w historii finale Ligi Konferencji Europy, a wiesz, że menedżer nie chciałby niczego bardziej niż popisać się jako pierwszy w historii menedżer, który wygrał Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy.

Abraham, który ma klauzulę wykupu w swoim kontrakcie, został zapytany o swoją przyszłość z Giallorossi, mówiąc: „Kocham ten klub. Dali mi możliwość pokazania się i moje serce jest tutaj.”

„Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale moje serce jest tutaj”.