Ten Hag i Ferguson świętowali zdobycie pierwszego od sześciu lat trofeum dla Manchesteru United

0
40
Pierwsze od 6 lat trofeum dla Czerwonych Diabłów, zdjęcie: Manchester United: Twitter

Manchester United pokonał Newcastle 2:0 w finale Carabao Cup. Wraz z  Sir Alex Fergusonem, drużyna United pozowała do zdjęć z trofeum, gdy szampan lał się strumieniami.

Drużyna Ten Haga objęła prowadzenie w finale Carabao Cup, gdy Casemiro główkował po genialnym dośrodkowaniu Luke’a Shawa, dając Manchesterowi United prowadzenie.

Gol samobójczy Svena Botmana zwiększył  przewagę United i zapewnił im pełną kontrolę nad meczem.

Zobacz jeszcze: Wiadomość weekendu – Piotr Żyła mistrzem świata na skoczni normalnej w Planicy

Rashford ponownie był kluczem do zwycięstwa United i jest jednym z niewielu graczy, którzy byli obecni zarówno przy zwycięstwie w Lidze Europy w 2017 roku, jak i w finale Carabao Cup w 2023 roku.

Zwycięstwo zakończyło sześcioletnią posuchę United w zdobywaniu trofeów, a wszyscy zaangażowani w klub wydawali się cieszyć ze zdobycia Pucharu.

Przeczytaj także: Odejście Ronaldo było idealnie dopasowane do Manchesteru United

Po spotkaniu z Fergusonem po meczu, Ten Hag zaprosił legendarnego byłego menedżera klubu do szatni zespołu, aby dołączyć do uroczystości pomeczowych.

Para podzieliła się ciepłym uściskiem w tunelu, zanim dołączyli do graczy, aby cieszyć się wygraną za zamkniętymi drzwiami.

W rozmowie ze Sky Sports po meczu Ten Hag opowiedział o swoim spotkaniu z ikoną Manchesteru United.

„Był tam i jest szczęśliwym człowiekiem dzisiejszego wieczoru” – powiedział. Kolacja, która pokazuje, że jesteśmy dobrzy i pokazuje, że jest naprawdę zaangażowany w ten klub i naprawdę zaangażowany. Wszyscy możemy się od niego wiele nauczyć. To, co zrobił dla Manchesteru United, jest ogromne, jest inspiracją dla nas wszystkich”.

Piłkarze United wyraźnie cieszyli się z tej okazji i mają nadzieję, że pomoże im to zdobyć więcej trofeów w tym sezonie.

Czerwone Diabły rywalizują na wszystkich frontach i z pewnością wykorzystają to zwycięstwo jako źródło inspiracji w trakcie sezonu.

Dla wielu członków zespołu United jest to pierwszy kawałek srebra, który zdobyli dla klubu, a dla niektórych graczy, takich jak Alejandro Garnacho i Wout Weghorst, jest to pierwsza w ich profesjonalnej karierze.

Następny mecz Czerwonych Diabłów to starcie FA Cup z West Hamem i daje drużynie szansę na awans w kolejnych rozgrywkach pucharowych.