Ten Hag został najlepszym Menedżerem Miesiąca w lutym

0
97
Ten Hag najlepszym menadżerem Premier League w lutym. (zdjęcie: United, Twitter)

Erik ten Hag został wybrany Menadżerem Miesiąca Premier League w lutym. To już druga nagroda w Manchesterze United po tym, jak Marcus Rashford zgarnął tytuł Piłkarza Miesiąca Premier League.

Czytaj: Tytuł Piłkarza Miesiąca Premier League dla Marcusa Rashforda

Ten Hag nadzorował zwrot 10 punktów z czterech meczów Premier League dla Man United w zeszłym miesiącu, a 8 lutego remis 2-2 u siebie z Leeds United był jedyną plamą na ich koncie.

Oprócz pokonania Crystal Palace i Leicester City, Man United poprawił remis z Leeds, pokonując swoich rywali 2:0 w rewanżu na Elland Road cztery dni później.

Drużyna Ten Haga przeniosła swoją ligową formę również do innych rozgrywek w lutym, kończąc prawie sześcioletnią suszę trofeów, pokonując Newcastle United, zdobywając Puchar EFL i eliminując Barcelonę z Ligi Europy.

Czytaj: Barcelona dołącza do Arsenalu w wyścigu o francuskiego napastnika

Po otrzymaniu tej nagrody we wrześniu zeszłego roku, druga miesięczna nagroda Ten Haga stawia go na równi z innymi dwukrotnymi zwycięzcami, takimi jak Kenny Dalglish, Roberto Mancini i Thomas Tuchel.

Podczas gdy Man United cieszył się znakomitym lutym, marzec rozpoczął się od najcięższej porażki w rywalizacji w ich znakomitej historii, kiedy zostali pokonani 0:7 przez Liverpool na Anfield.

Następnie Manchester United w dobrym stylu wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Real Betis 4:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. W niedzielę czeka ich mecz z Southampton na Old Trafford.