Teqball w Polsce: „Jesteśmy w światowej czołówce tej młodej dyscypliny, a jeden z naszych zawodników jest wicemistrzem świata”.

0
28
Nowy sport zdobywa popularność. (zdjęcie: TEQBALL, Twitter)

Teqball to stosunkowo nowy sport, który w ostatnich latach zyskał w Polsce dużą popularność. Jest to sport hybrydowy, łączący aspekty piłki nożnej i tenisa stołowego, rozgrywany na specjalnie zaprojektowanym stole o zakrzywionej powierzchni.

„Jesteśmy w światowej czołówce tej młodej dyscypliny, a jeden z naszych zawodników jest wicemistrzem świata. Bardzo się cieszymy, że zawody w teqball odbędą się na Rynku Głównym w Krakowie. To będzie świetna promocja sportu” – mówi Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Teqballu.

Teqball pojawił się w Polsce w 2017 roku i od tego czasu szybko zyskuje na popularności. Sport zyskał zwolenników wśród ludzi w każdym wieku, od dzieci po dorosłych, i został przyjęty przez wiele szkół, klubów sportowych i ośrodków rekreacyjnych w całym kraju.

W Polsce jest nadzorowany przez Polską Federację Teqballu, która jest członkiem Międzynarodowej Federacji Teqballu (FITEQ). Federacja zajmuje się organizacją zawodów i imprez ogólnopolskich, a także promocją sportu oraz szkoleniem trenerów i zawodników.

Czytaj: Kolejna kontuzje w polskiej kadrze i kolejne awaryjne powołania. Santos w opałach

Jednym z powodów, dla których Teqball stał się tak popularny w Polsce, jest to, że jest to zabawny i wciągający sposób na doskonalenie swoich umiejętności w piłce nożnej i innych sportach wymagających dobrej koordynacji ręka-oko. W grę może grać dwóch lub więcej graczy i jest to świetny sposób na spotkania towarzyskie i zabawę z przyjaciółmi lub rodziną.

Teqball stał się w Polsce popularnym sportem, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zawodników i fanów. Przy wsparciu Polskiej Federacji Teqballu i innych organizacji ma szansę na dalszy rozwój i stanie się stałym elementem polskiej kultury sportowej w nadchodzących latach.

Czytaj: FC Barcelona chce już sprzedać Lewandowskiego?!

Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023

„Podczas Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 rozegrane zostaną rozgrywki w teqball (28 czerwca – 1 lipca) w grze pojedynczej i podwójnej (mężczyzn i kobiet) oraz w grze mieszanej. Do końca marca rozstrzygnie się, kto przyjedzie do Krakowa walczyć o medale. Eliminacje odbywają się podczas zawodów European Teqball Tour. Rozegrano już dwa turnieje – w Budapeszcie i Skopje”.