The Athletic: De Gea odpowiedział na ofertę United

0
32
Manchester Utd już rozważa lepszą ofertę kontraktową dla Lisandro Martíneza po imponującym sezonie. (zdjęcie: united, twitter)

Od 2019 roku David de Gea jest najlepiej opłacanym bramkarzem świata, jego pensja wynosi astronomiczne 375 000 funtów tygodniowo. Teraz hiszpański piłkarz musi pogodzić się z tym, że jeden z największych klubów świata stanowczo twierdzi, że musi się zgodzić na ostrą obniżkę pensji.

Według The Athletic, nie ma już wątpliwości, że Manchester United chce de Gea. Erik ten Hag chce, aby 32-latek pozostał na Old Trafford na kolejne lata, lecz aby tak się stało, bramkarz musi zgodzić się na obniżkę pensji.

Czytaj: Rezygnuje po zadaniu Messiemu najbardziej upokarzającej porażki

Angielskie media nie znają kwoty, jaką zaproponował United, ale znają odpowiedź de Gei: Nie, dziękuję.

Hiszpan odrzucił pierwszą propozycję kontraktu, ale The Athletic twierdzi, że klub i zawodnik są chętni do osiągnięcia porozumienia w sprawie przedłużenia.

De Gea twierdzi, że w tym sezonie jest  w bardzo wysokiej formie, jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie i chce, aby jego wynagrodzenie to odzwierciedlało.

Czytaj: Pierwsze cztery nabytki Sir Jima Ratcliffe’a w Manchesterze United

Według Daily Mail, Ten Hag wraz z zarządem wprowadzili na Old Trafford na początku 2023 roku nową zasadę. „Zasada Ronaldo” dotyczy wynagrodzeń zawodników. Od momentu wprowadzenia tej zasady, żaden piłkarz nie otrzyma umowy, która zapewniłaby tygodniowe zarobki przekraczające 200 tysięcy funtów tygodniowo. Będzie to limit, którego Manchester United nie zamierza przekraczać, niezależnie od „wielkości” zakontraktowanych gwiazd.

David de Gea wyraźnie nie jest gotowy na rezygnację ze swoich dodatkowych przywilejów, jeśli chodzi o wypłatę.