The Athletic: Leeds ma nowego menedżera

0
63
Javi Gracia

Kiedy dwa tygodnie temu Jesse Marsch został zwolniony z Elland Road, zarząd Leeds rozpoczął poszukiwania nowego menedżera. Podobno cztery osoby odmówiły podjęcia współpracy z Leeds. Mówi się, że następca Ten Haga, Alfred Schreuder, który niedawno został zwolniony z Ajaxu, również rozmawiał o tej pracy. Teraz wygląda na to, że następny menedżer jest gotowy do podpisania kontraktu z Leeds.

W poniedziałek były menedżer Watford, Javi Gracia, został powiązany z klubem Premier League. Według The Athletic, Gracia jest już na miejscu, by poprowadzić Leeds do końca sezonu.

Czytaj: Leeds zbliża się do nowego menedżera

Leeds United potwierdził, że nowym trenerem zostanie Javi Gracia.

Uznając potrzebę kogoś z większym doświadczeniem w Premier League i pod presją dyrektora ds. futbolu, Victora Orty, aby umówić się na spotkanie, Leeds zwrócił się do Gracii dwa tygodnie po zwolnieniu amerykańskiego trenera Marscha.

Po tym, jak nie udało im się skusić kandydatów, takich jak Andoni Iraola z Rayo Vallecano, Carlos Corberan z West Brom i Arne Slot z Feyenoordu, rozmawiali z byłym szefem Ajaxu, Alfredem Schreuderem, tylko po to, by zmienić zdanie po słabej reakcji fanów.

Teraz celowali w dwa kolejne nazwiska z Gracią za darmo po opuszczeniu katarskiego klubu Al-Sadd i zrozumieli, że są gotowi zaakceptować krótkoterminową umowę.

52-latek trenował Watford od stycznia 2018 do września 2019 i był popularną postacią wśród personelu.

Czytaj: Zmuszony do opuszczenia Dortmundu

Gracia poprowadził Watford do bezpiecznego miejsca w Premier League i doprowadził ich do dopiero drugiego finału Pucharu Anglii w ich historii w 2019 roku. Został jednak zwolniony we wrześniu następnego roku, podobnie jak wielu menedżerów Watford, po słabym początku sezonu.

Jego ostatnia praca pozwoliła mu zachować tytuł mistrzowski z Al-Sadd po tym, jak przejął stanowisko trenera od Xaviego, który wyjechał do Barcelony. Gracia był także trenerem Valencii, Malagi i Rubina Kazań.