The Telegraph: Wszystko gotowe w klubie!

0
14
Antonio Conte może przejąć stery nad Chelsea.

Oczekuje się, że Tottenham Hotspur ogłosi odejście Antonio Conte z klubu w tym tygodniu.

Conte nagrabił sobie, gdy skrytykował graczy Tottenhamu po remisie 3:3 z Southampton, choć do 77. minuty miał dwubramkową przewagę. Na konferencji prasowej porywczy szkoleniowiec nie pozostawił suchej nitki na zawodnikach, właścicielach, a nawet na kibicach!

Czytaj: The Guardian: Piłkarze zdali sobie sprawę z tego, co dzieje się z Conte

– Widzę samolubnych graczy, którzy nie chcą sobie pomagać i nie wkładają w to swojego serca. Teraz, w porównaniu do poprzedniego, pod tym względem jesteśmy gorsi. Kiedy nie jesteś zespołem, nie możesz się poprawić – powiedział Conte na pomeczowej konferencji prasowej. 

Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia odejścia Conte. Ale prezes Tottenhamu, Daniel Levy, rozważa swój następny ruch. Wiele zaangażowanych źródeł mówi, że sytuacja między Conte i Levy jest nie do naprawienia.

Levy rozważał natychmiastowe zwolnienie Conte po jego komentarzach w niedzielę, ale mówi się, że uspokoił się, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Czytaj: Bild: trener Bundesligi na szczycie listy w Tottenhamie

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że odejście Conte zostanie uzgodnione w tym tygodniu, a Ryan Mason prawdopodobnie przejmie stery do końca sezonu przed kolejnym meczem Tottenhamu z Everton 3 kwietnia.

Conte pracuje w Tottenhamie od 2 listopada 2021 roku. Choć jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca tego roku, wszystko wskazuje na to, że pożegna się on z funkcją trenera nieco wcześniej.

Inną opcją dla Levy’ego jest wykorzystanie przerwy reprezentacyjnej, aby spróbować natychmiast zatrudnić bezrobotnego menedżera, takiego jak Luis Enrqiue, Thomas Tuchel lub Mauricio Pochettino, ale przekonanie któregokolwiek z tych trzech mężczyzn do przejęcia klubu przed latem może być trudne.