The Times: Punkty karne dla Manchesteru City w Premier League

0
35
Wielkie problemy Manchesteru City! (foto: city, twitter)

W poniedziałek nadeszła wiadomość z Premier League. Manchester City był badany pod kątem wielu naruszeń zasad Finansowego Fair Play od sezonu 2009/10 i kolejnych dziewięciu sezonów, teraz klub jest oskarżany o poważne naruszenia zasad.

Pierwszym zarzutem jest to, że Manchester City nie przedstawił prawidłowego obrazu finansów klubu, uwzględniając stosunek przychodów do kosztów operacyjnych. Drugim zarzutem jest to, że klub nie zawarł w umowach pełnych szczegółów wynagrodzeń menedżerów i zawodników.

Czytaj: Rywale rzucają się w wir walki o wykluczonego przez Mourinho piłkarza reprezentacji narodowej

Trzecim zarzutem jest to, że Manchester City nie przestrzega zasad UEFA w odniesieniu do licencjonowania klubów i zasad Finansowego Fair Play. Czwarty zarzut to brak spełnienia wymogu rentowności i zrównoważonego działania. Piąty zarzut dotyczy tego, że od grudnia 2018 roku do dzisiaj Manchester City nie współpracował i nie pomagał Premier League w dochodzeniach ligi poprzez ujawnienie dokumentów i informacji.

Premier League nie komentuje dalej tego procesu, ale według The Times, Mirror i kilku innych angielskich mediów, City ryzykuje karę punktową, jeśli klub zostanie uznany za winnego.

Dla jasności dołączamy tabelę Premier League przed karą punktową.

Z Google

Czytaj: Doznał 18. kontuzji w Realu Madryt!