Thierry Henry uważa, że Harry Kane powinien opuścić Tottenham tego lata

0
34
Harry Kane był łączony z zespołem Manchesteru United; zdjęcie: UtdChronicle: Twitter

Legenda Arsenalu Henry uważa, że Kane powinien szukać nowego klubu i mówi, że „wybitny” napastnik Anglii jest zbyt dobry, aby zakończyć karierę bez żadnych trofeów.

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów sprawiło, że pojawiły się nowe spekulacje na temat odejścia Kane’a, a 29-latek jest łączony z takimi klubami jak Manchester United i Manchester City .

Zobacz jeszcze: Tottenham został wyeliminowany z Ligi Mistrzów po kolejnym nieinspirującym występie przeciwko AC Milan

Kane zaliczy 13 sezon z rzędu w Spurs bez trofeum po odpadnięciu klubu z Ligi Mistrzów. Drużyna Antonio Conte została pokonana 1-0 przez AC Milan w dwumeczu, wypadając z Ligi Mistrzów.

Gdybym był na jego miejscu, poszedłbym – powiedział Henry w rozmowie z CBS Sports. To on wybiera gdzie, ale ja bym poszedł, on musi wiedzieć, dokąd chce iść. Taki zawodnik, zawodnik jego kalibru, nie powinien mówić tylko o swoich golach pod koniec kariery. Gdybym był na jego miejscu, nie mógłbym spać w nocy, gdybym mógł mówić tylko o moich celach.

Przeczytaj także: Zwycięski Bayern obdziera z marzeń PSG

Słuchajcie, to wielkie osiągnięcie i mam dla niego ogromny szacunek – myślę, że jest wybitny. Ale jeśli to jedyna rzecz, którą możesz wnieść do stołu pod koniec kariery, to jest to dla mnie trudne.

Najważniejsze pytanie dotyczy teraz Harry’ego Kane’a – powiedział po wyjściu Spurs z Europy. Jeśli nie odejdzie tego lata, zostanie w Tottenhamie do końca swojej kariery. Myślę, że to teraz albo nigdy dla niego.

Jeśli pytasz mnie czy dołączy do drużyny, która wygra krajowy puchar, czy zostanie w Tottenhamie, myślę, że zostanie. Ale to jest facet, który powinien co roku zagłębiać się w Lidze Mistrzów, jest tak dobry.

Mógłby wyjechać za granicę, ale będzie chciał zdobyć gola w Premier League. Będzie najlepszym strzelcem, jeśli pozostanie w Premier League, a to wyjątkowe osiągnięcie.

Jeśli więc zostanie w Anglii, jedyną wielką drużyną, do której może odejść, będzie Man United. Ale czy wydadzą 100 milionów funtów na faceta, który ma prawie 30 lat?