Strona główna Wyścigi samochodowe Thierry Neuville o kulach po poważnym wypadku

Thierry Neuville o kulach po poważnym wypadku

0
Thierry Neuville o kulach po poważnym wypadku

Hyundai obawiał się, że Thierry Neuville złamał nogę w ostatnim wypadku w WRC Chile. Kierowcą natychmiast zajęli się medycyny. Skończyło się na kilku małych szwach.

Belg wypadł z drogi w połowie etapu Maria Las Cruces w sobotę rano, tocząc się sześć razy. Neuville i pilot Nicolas Gilsoul wyłonili się z samochodu bez pomocy, ale natychmiast wezwali pomoc. Neuville poczuł ból w lewej nodze i zobaczył dużo krwi.

Adamo, szef zespołu, wspomniał o wypadku Gabriela Tarquiniego pod koniec sezonu 2001 Mistrzostw Europy Samochodów Turystycznych, kiedy obaj byli w programie JAS Honda. Wypadek okazał się znacznie poważniejszy niż na pierwszy rzut oka wyglądał, dlatego tym razem zespół chciał być szczególnie ostrożny w kwestii stanu Neuville’a.

Kontrole [medyczne] nigdy nie będą wystarczająco szybkie. Mogą być jakieś wewnętrzne uszkodzenia, dopóki nie sprawdzimy, nie wiemy. Mam złe doświadczenia z Tarquinim, który zapadł w śpiączkę po wypadku. Na szczęście Thierry i Nicolas mają się dobrze. Cytat: źródło

Neuville został przetransportowany do szpitala. Po szczegółowych badaniach lekarze wykluczyli poważniejsze obrażenia. Za około tygodnia Neuville będzie móc wrócić do ścigania.

Zanim jednak team będzie mógł wrócić do rajdu, trzeba naprawić auto. Przód samochód został bardzo uszkodzony. Szef teamu jednak uspokaja, że wygrana nie jest jeszcze stracona.

Nadal jest wiele wyścigów przed nami. Praca, którą do tej pory wykonaliśmy, zwróciła się. Nie musimy opuszczać jeszcze głowy i mówić, że to koniec. Do diabła, jest początek maja! Widziałem gorsze sytuacje kiedy byłem w Lancii. Cytat: źródło

 

 

Zdjęcie: źródło