Thomas Müller z Bayernu Monachium porównuje Leo Messiego do Cristiano Ronaldo

0
49
Lionel Messi. (zdjęcie: PSG)

Kapitan Bayernu Monachium był krytyczny wobec składu PSG.

Rozmawiając z mediami po wyeliminowaniu PSG z Ligi Mistrzów, kapitan Bayernu Monachium i zwycięzca meczu, Thomas Müller został zapytany o jego znakomity wynik przeciwko Leo Messiemu. Porównując go do Cristiano Ronaldo, 33-latek szanował osiągnięcia argentyńskiej megagwiazdy, ale realistycznie traktował wyzwania, przed którymi stoi w klubie takim jak Paris Saint-Germain.

Czytaj: Zwycięski Bayern obdziera z marzeń PSG

Kapitan Thomas Müller był przeszczęśliwy po awansie w Lidze Mistrzów i nie mógł powstrzymać się od wbicia szpileczki w Messiego.

Niemiec stwierdził, że zawsze dobrze gra mu się przeciwko Messiemu.

„Przeciwko Messiemu, jeśli chodzi o wyniki, wszystko zawsze idzie dobrze na wszystkich poziomach. Na poziomie klubowym Cristiano Ronaldo był naszym problemem, kiedy był w Realu Madryt” – stwierdził Müller.

Jednocześnie docenił grę Leo Messiego w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze.

„Ale mam największy szacunek dla występów Messiego na mundialu. Indywidualny występ Messiego na mistrzostwach świata był niesamowity. Nosił na swoich barkach cały zespół” – kontynuuje kapitan Bayernu.

A w PSG?

„Nie jest łatwo grać łatwo w takim zespole jak PSG. Trudno jest uzyskać naprawdę dobrą równowagę drużyny. Indywidualiści mogą pomóc wygrać wiele gier, ale może to być również wybuchowe” – mówi Müller.

Czytaj: Jamie Carragher mówi, że jest „zachwycony” tym, że PSG odpadło z Ligi Mistrzów

U Messiego – to żaden problem, u Ronaldo – duży problem do pokonania. Swoimi wypowiedziami Thomas Müller rozpoczął dyskusję o tym, który z nich jest większą legendą.