Thomas Müller zakażony koronawirusem

0
544
Thomas Müller. Źródło: twitter.com/FCBayern_World

Niemiecki oddział Sky Sports informuje, że Thomas Müller, niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika w niemieckim klubie Bayern Monachium uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. A dziś piłkarz miał zagrać w meczu przeciwko Tigres UANL w finale Klubowych Mistrzostw Świata.

Jak donosi Sky Sports, Müller po środowym treningu uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa. Redakcja niebawem spodziewa się oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez Bayern oraz FIFA.

Na razie nie wiemy, jak potwierdzenie COVID-19 wpłynie na sytuację Müllera. Piłkarz na pewno nie wróci do Niemiec z drużyną i bardzo prawdopodobne, że kwarantannę będzie musiał odbyć w Katarze, gdzie rozgrywane są Klubowe Mistrzostwa Świata.

Müller nie pojawi się także w dzisiejszym finałowym meczu KMŚ przeciwko Tigres UANL. Wcześniej zakażenie koronawirusem wyeliminowało z gry Leona Goretzkę i Javiego Martineza, którzy w ogóle nie polecieli z drużyną do Kataru.

Dzisiejszy mecz odbędzie się o godzinie 19:00 polskiego czasu. W finale nie zagra także Jerome Boateng. Piłkarz opuścił zgrupowanie po tym, jak dowiedział się o śmierci byłej partnerki.

Czytaj: Real i Bayern zarobili pomimo pandemii