Thomas Tuchel chce pozyskać zawodnika Chelsea do Bayernu Monachium

0
38
Bayern Monachium jest gotowy złożyć ofertę za obrońcę Manchesteru United Raphaela Varane’a. (zdjęcie: Bayern, Twitter)

Mason Mount i Chelsea wciąż nie dogadali się co do warunków przedłużenia, 24-latek domaga się warunków, które wyniosą go na najwyższy szczebel klubowej hierarchii płac. Z 3 golami i 6 asystami w 32 meczach w tym sezonie, Chelsea nie zamierza się poddawać. Liverpool jest silnie powiązany z Mount przed otwarciem okienka transferowego, teraz dołączył nowy klub z mocnym asem w rękawie.

W weekend Thomas Tuchel został zatrudniony jako trener Bayernu Monachium, w poniedziałek były menedżer Chelsea powiedział, że pracuje nad przekonaniem asystenta trenera Anthony’ego Barry’ego, aby opuścił Stamford Bridge i poleciał samolotem do Monachium. We wtorek Bild twierdził, że Barry poinformował Chelsea, że ​​odchodzi, trwają już negocjacje między klubami.

Czytaj: Lista sprzedaży Chelsea jest prawie tak samo imponująca, jak ich lista zakupów w ostatnich dwóch oknach

Według The Times, Bayern Monachium wysłał teraz sygnały, że zamierza wykorzystać sytuację kontraktową Mounta tego lata, aby wykonać ruch.

Mount był jednym z najważniejszych graczy pod rządami Tuchela z 19 golami i 19 asystami w 89 meczach dla niemieckiego trenera. Mimo że zbliżał się ruch na Anfield, Bayern Monachium przedstawia teraz prawdopodobnie najsilniejszą kartę, aby przekonać Mounta do następnego klubu: Tuchela.

Czytaj: Tuchel przekonał pierwszy cel do opuszczenia Chelsea i dołączenia do Bayernu

Chelsea może oczekiwać za Mounta około 50 milionów funtów i może zostać zmuszona do jego sprzedaży, niezależnie od tego, czy tego chcą, czy nie. Jak poinformowano w poniedziałek, Chelsea zanotowała w sezonie 2021-22 straty na poziomie 121 milionów funtów, co w połączeniu z szalonym wydawaniem pieniędzy przez nowego właściciela Chelsea, Todda Boehly’ego powoduje, że muszą oni uzbierać niezłą sumę pieniędzy ze sprzedaży zawodników w letnim okienku transferowym, aby spełnić wymogi Financial Fair Play.