Timo Werner „otrzymał” obywatelstwo Macedonii Północnej

0
415

Mały kraj na Bałkanach, Macedonia Północna, ma nieco ponad 2 miliony mieszkańców i piękną przyrodę. Ten kraj, który wczoraj pokonał Niemców w kwalifikacjach do mistrzostw świata, nie liczył się jako piłkarskie supermocarstwo.

Macedonia Północna sensacyjnie pokonała na wyjeździe Niemców.

Timo Werner, supergwiazda reprezentacji Niemiec, miał okazję uratować honor drużyny, ale przed samą bramką, bez stresu i nikogo z przeciwnej drużyny, mając przed sobą tylko bramkarza, nie udało mu się strzelić do bramki. Napastnik Niemiec zaliczył nieprawdopodobne pudło w sensacyjnie przegranym meczu przez czterokrotnych mistrzów świata meczu z Macedonią Północną 1:2 w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu.

Przyszłość na Stamford Bridge już teraz jest wielkim znakiem zapytania dla Niemców. Wczorajszy mecz nie miał nic wspólnego z tym, co zwykle reprezentuje sobą jedna z najlepszych drużyn narodowych na świecie.

Menedżer reprezentacji narodowej Joachim Löw, który ogłosił rezygnację po tegorocznych mistrzostwach Europy, nie uniknął krytyki, kluczowe postaci niemieckiej piłki nożnej domagają się jego natychmiastowego wyjazdu.

Katastrofalne błędy Wernera na 10 minut przed końcem czasu nie pozostały niezauważone w Macedonii Północnej, której triumf zapewnił im drugie miejsce w trudnej grupie kwalifikacyjnej UEFA (J). W dowód wdzięczności za zasługi dla kraju, gazeta z Macedonii Północnej przyznała Wernerowi honorowe obywatelstwo po meczu, przedstawiając napastnikowi dowód osobisty.

Niemcy 1 – Macedonia Północna 2


Czytaj: Gianluigi Buffon ukarany za mocne słowa do kolegi z boiska