To Jürgen Klopp powiedział o odejściu z Liverpoolu do Niemiec

0
3
Jurgen Klopp; zdjęcie: Widok na Anfield: Twitter

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp jest jednym z głównych kandydatów rozważanych przez DFB na nowego menadżera reprezentacji Niemiec po zwolnieniu w weekend Hansiego Flicka.

Hansi Flick był wcześniej asystentem trenera reprezentacji Niemiec pod wodzą Joachima Lowa, a później dyrektorem sportowym DFB do 2019 roku, kiedy dołączył do Bayernu Monachium, najpierw jako asystent, a później awansował. Następnie został zatrudniony, aby w 2021 roku zastąpić Lowa na stanowisku szefa drużyny narodowej, ale okazała się to katastrofa.

CZYTAJ: Hansi Flick został zwolniony

Niemcy budowali swoją reputację w międzynarodowej piłce nożnej przez dziesięciolecia, utrzymując niezmiennie dobrą pozycję. Dotarli do ośmiu finałów Pucharu Świata, wygrywając cztery.

Sytuacja zaczęła się pogarszać, zanim Flick przejął stery, po wyjściu z fazy grupowej Pucharu Świata w 2018 roku. Po raz pierwszy od 80 lat nie udało im się wyjść poza rundę otwarcia. Euro 2020 było słabe dla Lowa, docierając jedynie do 1/8 finału, ale drużyna Flicka w 2022 roku dwukrotnie z rzędu odpadła z fazy grupowej Pucharu Świata.

W sumie 58-latek odniósł 12 zwycięstw w 25 meczach. Flick może teraz poszczycić się wątpliwym zaszczytem bycia jedynym menadżerem reprezentacji Niemiec, który został zwolniony od chwili powołania tego stanowiska w 1926 roku.

Klopp jest najbardziej znanym niemieckim trenerem na świecie dzięki swoim sukcesom w Borussii Dortmund i Liverpoolu przez ostatnie 15 lat i to naturalne, że DFB marzy o tym, aby objął stanowisko trenera własnej drużyny narodowej. DFB tak bardzo zależy na zatrudnieniu Kloppa, że ​​byliby gotowi poczekać do zakończenia sezonu 2023/24 w Liverpoolu, zanim mianują go na stanowisko selekcjonera Niemiec tuż przed rozpoczęciem rozgrywek Euro 2024 na własnym boisku.

CZYTAJ: Trener Liverpoolu Jürgen Klopp reaguje na ofertę niemieckiej drużyny narodowej

To nie pierwszy raz, kiedy Klopp jest łączony z pracą w Niemczech i w przeszłości nie ukrywał, że uznałby to za „wielki zaszczyt”. Ale to nie jest takie proste.

W wywiadzie dla niemieckiego Sky Sports, Kloppa zapytano o potencjalne przyjęcie pracy w Niemczech:

„Praca trenera reprezentacji narodowej jest i byłaby wielkim zaszczytem – nie ma co do tego wątpliwości. Problemem stojącym na drodze do tego wszystkiego jest moja lojalność.” – powiedział Klopp.

„Nie mogę teraz tak po prostu opuścić Liverpoolu i powiedzieć, że na krótki czas przejmuję Niemcy. To tak nie działa. Jeśli mam to kiedyś zrobić, to muszę być dostępny, a w tej chwili nie jestem. Mam obowiązki wobec klubu.”

„Zasadniczo jest to interesująca praca. Jednak nie wiem jeszcze, czy po opuszczeniu Liverpoolu zrobię coś zupełnie innego. Chcę zachować otwarte opcje.”