To już pewne. Taras Romanczuk zagra w reprezentacji Polski

0
924
Na zdjęciu Taras Romanczuk

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka ogłosił listę piłkarzy na marcowe mecze towarzyskie Polski z Nigerią na Stadionie Wrocław (23 marca o godzinie 20:45) i Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27 marca o godzinie 20:45). 

Adam Nawałka powołał ośmiu zawodników z polskiej ligi:

12 lutego Romanczuk otrzymał polskie obywatelstwo i stracił tym samym obywatelstwo ukraińskie. W ostatnią środę odebrał dowód osobisty. Formalności zostały spełnione, teraz czas, żeby piłkarz się wykazał. Ma 26 lat i od czterech lat gra dla białostockiej „Jagi”.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O piłce nożnej – f7sport.pl

Romanczuk jest szykowany jako naturalny zmiennik Grzegorza Krychowiaka. Do tej pory selekcjoner miał problem ze znalezieniem drugiej typowej szóstki. Piłkarz ma dobre warunki fizyczne, odbiór piłki, grę głową. Taras Romanczuk jest jednym z filarów Jagiellonii. W 2016 roku został wybrany najlepszym defensywnym pomocnikiem w całej lidze.

– Cieszę się z każdego mojego byłego piłkarza, który dostaje powołanie do reprezentacji – mówi trener Cracovii na portalu przegladsportowy.pl, komentując zaproszenie Tarasa Romańczuka do kadry Adama Nawałki.

W rozmowie z portalem sportowefakty.pl przyznał, że jest niezwykle uradowany faktem, iż może się tytułować Polakiem. – Tak, ogromna. Zresztą cała moja rodzina jest zadowolona. Trochę to wszystko trwało, ale warto było czekać – powiedział.

Nadanie obywatelstwa jest dla mnie ogromnym impulsem do dalszego rozwoju i jeszcze lepszej gry. Nie sądzę, by to stanowiło problem. Piłkarz swoją wartość i przydatność dla zespołu musi potwierdzać na boisku – powiedział Romaczuk w wywiadzie z Kamilek Świrydowicz na portalu laczynaspilka.pl.

Powołanie do reprezentacji Polski otrzymała też stara gwardia: Michał Pazdan, Krzysztof Mączyński i Artur Jędrzejczyk.

Źródło: laczynaspilka.pl/natemat.pl/Przegląd Sportowy/sportowefakty.pl
Zdjęcie główne: YouTube/JagaTV