Strona główna Sport Oto najpopularniejszy sport wśród miliarderów

Oto najpopularniejszy sport wśród miliarderów

0
Oto najpopularniejszy sport wśród miliarderów

Można sobie wyobrazić, że ulubionym hobby miliardera byłoby liczenie zer na koncie bankowym. W rzeczywistości jest odwrotnie.

W swoim dorocznym raporcie spisu miliarderów, firma zajmująca się badaniami rynku Wealth-X stwierdziła, że filantropia jest najpopularniejszą pasją wśród miliarderów (64,7% miliarderów o wartości 5 miliardów dolarów lub więcej ma interes w filantropii, podobnie jak 50,2% miliarderów, którzy mają do 5 mld USD).

Ale oczywiście są zabawy i gry: drugim najbardziej popularnym hobby wśród miliarderów jest sport (53,6% miliarderów z 5 miliardami dolarów lub więcej mówi, że jest to ich zainteresowanie, pasja lub hobby, podobnie jak 42% miliarderów, którzy mają do 5 USDmiliardów), a ponieważ mowa o sporcie, to golf tu króluje.

Badanie Wealth-X, oparte na własnych zastrzeżonych danych i danych wywiadowczych od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r., Wykazało, że 55,1% miliarderów uważa golf za zainteresowanie, pasję lub hobby.

Jednak wśród osób, które mają ponad 5 miliardów dolarów, jest większe zainteresowanie piłką nożną – 30,3% osób, które mają ponad 5 miliardów dolarów, interesuje się piłką nożną, a 28,2% golfem. Wśród tych, którzy mają od 1 do 5 miliardów dolarów, 26,9% jest zainteresowanych golfem, a tylko 19,5% piłka nożna.

Ogólnie rzecz biorąc, piłka nożna jest drugim najbardziej popularnym sportem. 49,8% wszystkich miliarderów określają piłkę nożną jako zainteresowanie, pasję lub hobby.Trzecim najpopularniejszym sportem wśród miliarderów jest jazda na nartach. Następnym jest tenis.

Mniej popularne sporty obejmują te, które zazwyczaj przyciągają tłumy, w tym koszykówkę, futbol amerykański i baseball. Najmniej popularnym sportem wśród miliarderów był krykiet, a następnie wyścigi samochodowe, a następnie jazda na rowerze. W badaniu zauważono, że możliwe było więcej niż jedno zainteresowanie sportowe.

Inne popularne zainteresowania, pasje i hobby wśród miliarderów obejmują lotnictwo i politykę.

 

 

Zdjęcie: źródło