To najzabawniejszy moment piłkarski, który zobaczysz przez cały rok.

0
545

Bramkarz Ryan Schofield myśli pewnie, że wyszedł na głupca, ale większość z nas uznała to za zabawne.

Każdy fan piłki nożnej będzie mógł powiedzieć, że niektóre typy bramek są bardziej satysfakcjonujące niż inne.

Wiemy, jak to działa w przypadku karnych, ale co z regularnymi golami z gry otwartej? Strzały, w których piłka trafia do bramki po odbiciu z dolnej części poprzeczki, są tak genialne, jak przewrotka (o ile gracz trafia czysto w piłkę — przepraszam Wayne Rooney). Nie ma jednak nic lepszego niż komedia własnej bramki.

Jednak znaleźliśmy taki gol, który jest nawet lepszy niż wszystkie powyższe, częściowo z powodu tego, jak rzadko go widzisz.

Gdzie jest Dublin?

Być może pamiętasz bramkę z Premier League w późnych latach 90., kiedy Shay Given wyrzucił piłkę przed siebie, nie rozglądając się najpierw.

Dion Dublin czekał dokładnie na ten moment — zobacz ten gol i żart o tym, że Shay Given jest jedynym Irlandczykiem, który nie wiedział, gdzie jest Dublin.

Ostrożność Greena

Kilka lat później zobaczyliśmy coś bardzo podobnego. Rob Green był nieszczęśliwym bramkarzem przy tej okazji, a napastnik Davida Johnsona wykorzystał błąd Norwicha.

Jeśli widziałeś Greena później w innych meczach i zastanawiałeś się, dlaczego zawsze wydaje się, że długo się rozgląda, zanim rzuci piłkę przed siebie, to właśnie dlatego.

Od ponad dekady od tych goli, wydawało się, że coś podobnego raczej już nie ma miejsca. Może dzieje się to poza kamerami, na treningach itp., ale nigdy podczas relacjonowanego meczu na żywo.

Stop! Nie wydarzyło się to aż do teraz

Młody Schofield

Notts County to jedna z najgorszych drużyn w lidze piłkarskiej w tym sezonie, która znalazła się w strefie spadkowej League Two i wyszła na boisko przeciwko Carlisle United w perspektywie trzech porażek z czterech.

Notts oszołomili jednak gospodarzy, zdobywając dwa gole. Doszło jednak do jednego incydentu z udziałem ich nastoletniego bramkarza, który popełnił błąd z pewnością wynikający z braku doświadczenia chłopaka.

Po wprowadzeniu piłki do gry Schofield popełnił ogromny błąd! Nie sprawdził, co się dzieje za nim, a napastnik drużyny Carlisle United Hallam Hope zdawał się czekać, aż Schofield to zrobi.

Na szczęście dla SchofieldaNotts wygrał mecz, a nawet dodał trzeci gol. Gdyby jednak przegrali, minęłoby chyba dużo czasu, zanim trener pozwoliłby Schofieldowi ponownie stanąć w bramce.

Dla zainteresowanych poniżej znajduje się skrót spotkania:

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

źródło artykułu/zdjęcie: shortlist