To on jest tajną bronią Arsenalu w walce o tytuł Premier League, bez której Mikel Arteta nie może się obejść

0
50
Arsenal ma nowe cele transferowe. (zdjęcie: LiveScore/Twitter)

Mikel Arteta wykonał niesamowitą robotę, prowadząc Arsenal na szczyt tabeli Premier League.

A wkład pewnego 27-latka był kluczem do tytułu Kanonierów.

Ale to nie jest jeden z jego graczy.

Mikel Arteta wykonał w Arsenalu znakomitą pracę, a Carlos Cuesta odegrał kluczową rolę w awansie Kanonierów na szczyt tabeli Premier League.

27-latek jest trenerem rozwoju indywidualnego w Arsenalu i pracuje indywidualnie z gwiazdami, aby pomóc im w dalszej grze.

Czytaj: Ancelotti chce gwiazdy Arsenalu latem

Hiszpan dołączył do Kanonierów w 2020 roku, krótko po tym, jak zdobyli Puchar Anglii. I jest nieocenionym członkiem zespołu trenerskiego Artety. Cuesta posiada licencję UEFA Pro, a odznaki trenerskie rozpoczął w wieku zaledwie 18 lat. Wspaniałe jest też to, że Cuesta mówi w sześciu językach; angielskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, francuskim i katalońskim. Oznacza to, że jest w stanie skutecznie komunikować się z graczami, jeśli angielski nie jest ich pierwszym językiem.

Lewy obrońca Nuno Tavares, obecnie wypożyczony do Marsylii, wcześniej chwalił Cuestę za rolę, jaką odgrywa w Emirates.

W filmie dokumentalnym Amazon „All or Nothing” Arsenalu, Tavares powiedział: „Carlos może zrozumieć graczy, ponieważ jest także młody. Pomaga mi stawać się coraz lepszym.”

Cuesta koncentruje się na technicznej i taktycznej stronie gry – coś, co w tym sezonie w Arsenalu zaowocowało. Kanonierzy maszerowali na szczyt tabeli, grając atrakcyjną markę futbolu, a Cuesta odegrał w tym swoją rolę.

Czytaj: Partnerka Jakuba Kiwiora, „Królowa Twerkingu”, wysyła zachęcającą wiadomość do fanów Arsenalu

Arteta i klub mają obecnie pięć punktów przewagi nad City na szczycie Premier League, z meczem do rozegrania. Dzisiejsze spotkanie jest jednak pierwszym z trzech spotkań obu stron w ciągu najbliższych trzech miesięcy, podczas których Cuesta z pewnością wystawi na próbę swoje metody.