To on został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

0
218

W końcu dowiedzieliśmy się, kto został nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych. W marcowym meczu z Rosją drużynę Polski poprowadzi Czesław Michniewicz.

Po ponad miesiącu od odejścia Paulo Sousy, Cezary Kulesza w końcu przedstawił nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Czesław Michniewicz. Kim jest i co o nim wiemy?

W latach 2017-2020 prowadził reprezentację Polski U-21. Z Biało-Czerwonymi udało mu się wywalczyć awans na mistrzostwa Europy, pokonując w barażach Portugalię. Ostatnio Michniewicz pracował w Legii Warszawa. W ubiegłym roku wywalczył z Legią Warszawa mistrzostwo Polski i awansował do grupy Ligi Europy. Został zwolniony w październiku 2021 roku po serii porażek w PKO Ekstraklasie.

„Podjąłem decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Podpisaliśmy umowę do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia. Uważam, że to najlepszy wybór dla naszej kadry przed zbliżającymi się wyzwaniami. Myślimy już tylko o #MisjaMoskwa!” – napisał Kulesza na Twitterze.

Czytaj: Adam Nawałka: Jestem pełen podziwu dla Kuby Błaszczykowskiego!

51-letni szkoleniowiec podpisał umowę do końca tego roku.

Czesław Michniewicz pracował już w reprezentacji młodzieżowej, gdzie wypadł bardzo dobrze. Świetnie angażował grupę młodych i utalentowanych zawodników, umiał wygrywać ważne mecze, w których jego zespół nie był przedstawiany w roli faworytów. Udowodnił to po raz kolejny w ostatnich miesiącach, awansując do fazy grupowej Ligi Europy z Legią. Jest stworzony do gry o najwyższe cele i bardzo ceniony przez piłkarzy za swój warsztat. Ma umiejętność pokonywania silnych rywali, jest świetnym taktykiem, umie też zmobilizować zespół – stwierdził Kulesza cytowany przez stronę „Łączy Nas Piłka”.

Przed nowym selekcjonerem trudne wyzwanie. Polacy w marcu będą grać z Rosją w meczu barażowym eliminacji do mistrzostw świata. Jeżeli zwyciężą w tym spotkaniu, o awans na mundial zawalczą z triumfatorem spotkania Szwecja – Czechy.