To ona zostanie pierwszą kobietą sędzią w męskich Serie A

0
352
Serie A będzie mieć swoją pierwszą w historii kobietę sędzię. Źródło: Twitter

Maria Sole Ferrieri Caputi zostaje pierwszą kobietą sędzią w historii Serie A. Gratulacje!

Maria Sole Ferrieri Caputi zostanie pierwszą kobietą, która będzie pełnić funkcję sędziego w męskich rozgrywkach piłkarskich Serie A od przyszłego sezonu.

32-latka była już sędzią podczas meczu Serie B w grudniu ubiegłego roku i została pierwszą kobietą, która sędziowała remis w Pucharze Włoch z udziałem drużyny Serie A – Cagliari.

Ferrieri Caputi zadebiutowała jako sędzia siedem lat temu w Serie D, zaledwie pięć lat później awansowała do Serie C.

Czytaj: Christopher Nkunku podpisuje nowy kontrakt z RB Leizpig do 2026 roku

Na dzień dzisiejszy we Włoszech sędziuje około 1700 kobiet, co stanowi zaledwie 6% oficjalnego organu sędziowskiego – Associazione Arbitri Italiani (AIA).

Prezes AIA, Alfredo Trentalange, wyjaśnił, że ta nominacja była oparta wyłącznie na ekspertyzie, a zapytana o awans Ferrieri Caputi powiedziała: „będzie to zasługa, a nie przywileje”.

W sierpniu kobiece rozgrywki piłkarskie Serie A staną się w pełni profesjonalną ligą, połącz ten przełomowy moment z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi Ferrieri Caputi, i wydaje się, że Włochy pracują ciężej, aby zapewnić kobietom pracującym w piłce nożnej traktowanie poważnie i wsparcie i zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu.