To tu Polacy zagrają na Euro 2020!

0
344
Grzegorz Krychowiak. Zdjęcie: Twitter/UEFA EURO 2020

UEFA oficjalnie zmieniła miasta, w których swoje mecze będzie rozgrywała drużyna Biało-Czerwonych na Euro 2020. Zamiast Bilbao i Dublina reprezentacja Polski zagra w Sewilli i Sankt Petersburgu.

Podopieczni Paolo Sousy początkowo mieli zagrać grupowe mecze na Euro 2020 w Bilbao z Hiszpanią oraz w Dublinie ze Szwecją i Słowacją.

Bilbao zostało wycofane w tym tygodniu, a w Dublinie nie było mowy o wpuszczeniu kibiców na trybuny, więc trzeba było w ekspresowym tempie znaleźć zastępcze obiekty.

Wybór padł na Sewillę i Sankt Petersburg. Tak więc Polacy będą kursowali między miastami oddalonymi od siebie o 4500 km.

Informację tę potwierdził w mediach społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek.

Polska zacznie rywalizować w grupie E na Euro 2020 14 czerwca. Wtedy odbędzie się mecz ze Słowacją, prawdopodobnie w Sankt Petersburgu. Potem, 19 czerwca Biało-Czerwoni zagrają w Sewilli z Hiszpanią, a 23 czerwca ponownie zagrają z Sankt Petersburgu ze Szwecją.

Trzymamy kciuki!

Czytaj: Andrea Agnelli mówi, że projekt Europejskiej Super Ligi nie może być kontynuowany