„To zasłużone zwycięstwo” – trener Borussii skomentował triumf nad PSG

0
0
Trener Borussii Dortmund o zasłużonym zwycięstwie nad PSG. “Musimy powtórzyć wysiłek”. (zdjęcie: dortmund, twitter)

Po zwycięskim meczu z PSG, trener Borussii Dortmund Edin Terzić podzielił się swoimi przemyśleniami.

Trener stwierdził, że zwycięstwo jego zespołu było w pełni zasłużone. Pochwalił wspólny wysiłek zespołu i stwierdził, że występ był zadowalający.

CZYTAJ: Borussia Dortmund o krok od finału Ligi Mistrzów

– To był bardzo dobry mecz. Bardzo zacięty i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Mamy małą przewagę. Teraz jesteśmy szczęśliwi, ale wiemy, co nas czeka w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie będzie to trudniejszy mecz. Mieliśmy nawet okazję strzelić drugiego gola, co daje nam duże szanse na awans do finału w przyszłym tygodniu – podkreślił Edin Terzić po meczu.

Mogliśmy strzelić więcej bramek, ale oni też mogli strzelić. Dlatego moim zdaniem wynik jest sprawiedliwy. Musimy utorować sobie drogę na Wembley.

– To dopiero połowa drogi i zdajemy sobie sprawę, że w przyszłym tygodniu będzie inaczej. Nie zasługujemy na zbyt wielkie uznanie, ale wciąż mamy wiele do zrobieniaPoczuliśmy trochę siłę ataków PSG. Udało nam się osiągnąć taki wynik, jaki chcieliśmy. Teraz musimy powtórzyć ten wysiłek – dodał trener.

– Na razie potrzebujemy tylko remisu w rewanżu, ale naszym celem jest także zwycięstwo w przyszłym tygodniu. Mamy lekką przewagę i dobrą okazję – dodał trener.

CZYTAJ: Borussia Dortmund po raz kolejny sprawiła olbrzymią sensację

Główny trener PSG, Luis Enrique, także skomentował pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii Dortmund. Według eksperta powszechnie było wiadomo, że nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę stawkę półfinału.

Przypomnijmy, że Borussia Dortmund zapewniła sobie niewielką przewagę nad PSG, odnosząc decydujące zwycięstwo w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów UEFA. Rewanż zaplanowano na następny tydzień, 7 maja we Francji.