Tokio2020: Kolejne dwa medale dla Polski!

0
309
Czy Wojciech Nowicki I Paweł Fajdek znów zdobędą medale? Źródło: Twitter

Kolejny sukces Polaków: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek z medalami!

Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Brązowy medal zgarnął Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Polacy w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji – w tym oba złote.

Nowicki swój najlepszy wynik w konkursie finałowym uzyskał w trzeciej kolejce. Z kolei Fajdek najlepiej posłał młot w piątek kolejce. Drugie miejsce zajął Norweg Eivind Henriksen – 81,58.

Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Źródło: Twitter

To nie pierwszy sukces Nowickiego. Pięć lat temu w Brazylii wywalczył brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich. Trzykrotnie stanął również na najniższym podium mistrzostw świata, a trzy lata temu został mistrzem Europy.

Fajdek czterokrotnie został mistrzem świata. Jak na razie na igrzyskach olimpijskich nie odniósł żadnych sukcesów. Zarówno w Londynie w 2012 roku, jak i w 2016 roku w Rio de Janeiro nie przebrnął eliminacji.

Czytaj: Tokio2020: Polskie żeglarki wywalczyły srebrne medale olimpijskie!

Twitter

We wtorek Anita Włodarczyk trzeci raz z rzędu została mistrzynią olimpijską w tej konkurencji, a brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron. Joanna Fiodorow była siódma.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!